Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Amfiteatr już otwarty

WOJ
- Budowę amfiteatru rozpoczęliśmy w 1997 roku dzięki dotacjom finansowym gminy. Projekt całości to rodzinne dzieło firmy Firlińskich. Roboty ziemne wykonał "Kamieniołom Wielkanoc" i Eugeniusz Kowal. Również energia elektryczna zasilająca obiekt jest przez tę firmę sponsorowana. Roboty betonowe to dzieło Zenona Koniecznego z Miechowa, elektryczne - Andrzeja Zięby z Rzeżuśni, kontrukcja drewniana - firmy ciesielskiej z Muszyny, roboty kamieniarskie - Bolesława Wenczuka wraz z synem Robertem, stolarskie - Zakładu Stolarskiego Tadeusza Grzesika, syna Grzegorza i Rafała Wstawskiego. Kute bramy i krata powstały w zakładzie kowalskim Andrzeja Miłka, prezes Syguła postarał się o kamień w Kopalni Odkrywkowej Ulina Wielka, szyld i tablica informacyjna to dzieło Andrzeja Bonemgerga - mówił wiceprezes Stanisław Wójcik, dziękując wszystkim wykonawcom i miejscowym darczyńcom.

35 lat gminno-ludowego klubu Spartak Wielkanoc

 Klub piłki nożnej zrzeszający grupę młodych pasjonatów tej dyscypliny sportu z okolic Gołczy powstał w 1966 roku. Członkiem założycielem był Zdzisław Kośmider, a nieużytki rolne pobliskiej Wielkanocy w szybkim tempie zaczęły się przeobrażać w najprawdziwszy stadion. Najdawniejszą historię LKS Spartaka Wielkanoc Gołcza przypomniał wiceprezes zarządu Stanisław Wójcik. Prezesem klubu jest od lat Wiesław Syguła. Uroczystości jubileuszowe były także okazją do oficjalnego otwarcia amfiteatru, który jest już prawie gotowy. Do wykonania pozostała jedynie kosmetyka.
 Dopełnieniem cześci oficjalnej był turniej piłkarski z udziałem trzech drużyn. Pierwszy mecz rozegrali gospodarze z reprezentacją "Dziennika Polskiego". Nasi młodsi redakcyjni koledzy ulegli jednak Spartakowi Wielkanoc 1-5. Oldboye Wisły Kraków dotarli z dwugodzinnym opóźnieniem, ale byli wśród nich Janusz Adamczyk, Henryk Szymanowski, Marek Motyka, Zdzisław Kapka, Bogdan Dzięgiel, Dariusz i Robert Czepielowie oraz Andrzej Iwan. Na boisko wybiegł także 69-letni kapitan drużyny Kazimierz Kościelny. Rozgrywki kontynuowano do późnego popołudnia.__
 Podczas festynu prowadzono loterię fantową, z której cały dochód został przeznaczony na rzecz powodzian. Głównymi trofeami loterii były piłki z autografami oldboyów Wisły oraz zawodników reprezentacyjnych "Białej Gwiazdy" w obecnym składzie. Grała orkiestra dęta "Hejnał" z Rzeżuśni, wystąpiła młodzież z Ośrodka Animacji Kultury w Gołczy, a zespół "Omen Band" przygrywał bawiącym się w nowo otwartym amfiteatrze do białego rana.
 Tekst i fot.: (WOJ)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski