Amp futbol: Husaria Kraków najlepsza w turnieju w Białce...

Amp futbol: Husaria Kraków najlepsza w turnieju w Białce Tatrzańskiej

Zdjęcie autora materiału
Jerzy Filipiuk

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Amp futbol. Husaria Kraków wygrała w Białce Tatrzańskiej trzeci w tym roku turniej ekstraklasy piłkarzy nożnych z jednostronną amputacją lub innymi wadami kończyn. Przed ostatnim, decydującym turniejem obrońca trofeum zajmuje trzecie miejsce w tabeli.
Krystian Kapłon jest jednym z liderów Husarii Kraków

Krystian Kapłon jest jednym z liderów Husarii Kraków ©BART FOTO SPORT

Rywalizacja o mistrzostwo Polski odbywa się jak zwykle w formie ligowych turniejów. W trzech poprzednich latach triumfowała Husaria. W tym roku krakowska drużyna została mocno osłabiona kadrowo (na tyle, że jeden mecz musiała nawet oddać walkowerem), dlatego jej celem nie jest obrona tytułu, ale zdobycie któregokolwiek medalu.

W pierwszym turnieju, w kwietniu w Warszawie, Husaria przegrała wszystkie trzy mecze, w tym jeden bez gry właśnie z powodu braku możliwości skompletowania składu. W drugim turnieju, w maju w Górze koło Płocka, odniosła jedno zwycięstwo.

W Białce Tatrzańskiej krakowianie zdobyli już sześć punktów. Pokonali GKS Góra 5:0 (2:0) i Glorię Varsovia 2:0 (2:0) oraz przegrali z Kuloodpornymi Bielsko-Biała 2:3 (1:0), co pozwoliło im na zajęcie pierwszego miejsca w turnieju, przed Kuloodpornymi (wyprzedzili ich lepszą różnicą bramek), Glorią i GKS Góra.

Oto pozostałe wyniki turnieju w Białce Tatrzańskiej: GKS Góra – Kuloodporni 1:5 (0:2), GKS Góra – Gloria 0:1 (0:1), Kuloodporni – Gloria 0:1 (0:0).

Kolejność w tabeli po trzech turniejach ligowych (po 9 meczach): 1. Gloria 20 punktów (bramki: 17-4), 1. Kuloodporni 16 punktów (bramki: 20-9), 3. Husaria 9 punktów (bramki: 15-18), 4. GKS Góra 7 punktów (bramki: 10-31).

Czwarty, ostatni turniej zostanie rozegrany 29 i 30 września w Bielsku-Białej.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo