Andrychów. W Inwałd Parku z wysokiej wieży można zobaczyć...

Andrychów. W Inwałd Parku z wysokiej wieży można zobaczyć osobiście już cały wyjątkowy obraz Jana Pawła II wykonany z roślinności[ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału
Bogusław Kwiecień

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Na wieżę widokową w Ogrodzie Jana Pawła II prowadzi 96 schodów
1/11
przejdź do galerii

Na wieżę widokową w Ogrodzie Jana Pawła II prowadzi 96 schodów ©Zbiory Inwałd Park

Do tej pory to wyjątkowe dzieło z roślinności na obszarze 3 hektarów zobaczyć można było jedynie na filmie bądź zdjęciach lotniczych. Teraz każdy może oglądać je osobiście
Zobacz galerię
Od kilku dni w Inwałd Parku w Inwałdzie (gm. Andrychów) na turystów czeka nowa atrakcja. To wieża widokowa w Ogrodzie Jana Pawła II, z której teraz można już zobaczyć osobiście obraz papieża Polaka w otoczeniu bazyliki św. Piotra w Watykanie i bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach wykonany z drzew, krzewów, kwiatów i kamieni ozdobnych.

Do tej pory ten wyjątkowy obraz z roślinności zobaczyć można było jedynie na filmie bądź zdjęciach lotniczych. Teraz każdy może oglądać osobiście to dzieło wykonane na obszarze 3 hektarów. - Wystarczy pokonać 96 schodów. Osoby mające problemy z wchodzeniem po schodach mogą skorzystać z windy, która wjeżdża na samą górę wieży. Z wieży można również zobaczyć panoramę Beskidu Małego i oczywiście rozległy teren Inwałd Parku - zaznacza Magdalena Ficek z Inwałd Parku.

Do stworzenia obrazu niezbędne było blisko 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów i tony kamieni, żwiru i kruszywa. Oczywiście można także odbyć wędrówkę alejkami ogrodu, których długość wynosi aż 8 km. Dzięki temu można podziwiać poszczególne elementy całego obrazu, ale również zobaczyć zdjęcia przedstawiające drogę do świętości papieża Polaka, czy też zapoznać się z niezwykłymi historiami z jego życia.

Miejsce powstało z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać życie i drogę do świętości Jana Pawła II, a niewielka odległość od Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, tak bliskich Janowi Pawłowi II, nadaje dodatkowego znaczenia ogrodowi w Inwałdzie.


ZOBACZ KONIECZNIE:Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
wszystko fajnie

potencjalny klient (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

tylko ceny biletów jak Disneylandzie pod Paryżem

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Etap powiatowy zakończony

NAUCZYCIEL ROKU | Etap powiatowy zakończony

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?