Angelika Janik była na podium w Jarosławiu

Pawel Panus
Pawel Panus
Tenis stołowy. Przerwę w ogólnopolskich rozgrywkach ligowych zawodnicy wykorzystali na udział w turniejach indywidualnych.

W Jarosławiu odbyło się Grand Prix Polski juniorów. Wśród dziewcząt trzecie miejsce zajęła Angelika Janik z Podwawelskiego Kraków, natomiast Ewa Kołodziej z Bronowianki sklasyfikowana została na 10. pozycji. Daniel Lis z UKS Olesno był szósty.

W Łaziskach Górnych rozegrano finał ogólnopolski Mini Olympic Games, w którym wzięło udział 12 zawodników z naszego województwa. Najlepiej spisał się Dawid Kosmal z Płomienia Limanowa, który wygrał turniej, piątą lokatę zajął jego klubowy kolega Miłosz Sawczak, szóstą Michał Piekarczyk z LKS Piotrowice, natomiast siódmą Wojciech Bogacz z MKS KSOS Kraków. Wśród dziewcząt 11. pozycję zajęła Klaudia Karczmarczyk z Gromu Szerzyny.

Rozegrano szóstą edycję turnieju amatorów w Wieliczce. Najlepszym tenisistą tej edycji cyklu został Mateusz Celary, który zgromadził komplet 40 punktów. 30 punktów zdobył Tomasz Zimnicki i ze 170 punktami zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Dotychczasowy jej lider Rafał Bruzda (165) spadł na drugie miejsce. Trzecie zajmuje Dariusz Bochenek (150 pkt).