Michał Skiba
Kirsty Wigglesworth
Reprezentacja Anglii zasłużenie odpadła z Euro 2016. Synowie Albionu przegrali z Islandią 1:2. W kraju gejzerów trwa narodowe święto, w ojczyźnie futbolu zaczęła się za to prawdziwa rozróba. "Piłkarski Brexit" - jednym tchem komentują angielskie media

"Trzy Lwy - wszystkie zostały upokorzone" - piszą dziennikarze "Daily Mail". Zaczęło się wspaniale, już w 3. minucie prowadzenie dała pewnie wykorzystana jedenastka Wayne'a Rooneya. Z nieba do piekła, Anglicy przegrali z płotkami z Islandii. To wstyd, ale jedyną brytyjską drużyną we Francji została reprezentacja Walii - dodają.

Zazwyczaj powściągliwi w pochopnych opiniach dziennikarze "The Guardian" nie mają wątpliwości - porażka z Islandią była jedną z najbardziej upokarzających w historii. "Dla Roya Hodgsona to haniebne rozstanie z kadrą. Cokolwiek by z nią nie osiągnął wcześniej, wszyscy zapamiętają go, że przegrał z Islandią" - komentują.

"The Sun" swoich piłkarzy nazywa głupkami, a na okładce daje wielkie zdjęcie sześcioletniego syna Wayne'a Rooneya - Kaia, pod którym widnieje podpis" Tato, co ty zrobiłeś? "Przegraliśmy z krajem o populacji podobnej do Leicester. Znowu wracamy z turnieju pełni wstydu. To nasza najbardziej upokarzająca porażka w historii. Koniec pracy Roya Hodgsona, był żenującym trenerem naszej reprezentacji" - cisną gromy żurnaliści.

Kibice wygwizdali drużynę już w przerwie, w drugiej panowała kompleta szydera. Wygrali z nami rybacy, najmniejszy naród jakikolwiek wystąpił w Euro. Za Hodgsonem na pewno nikt nie będzie tęsknił - dodaje "Daily Mirror".

Materiał oryginalny: Angielskie media po porażce z Islandią: Przegraliśmy z płotkami i rybakami. Hańba i wstyd - Sportowy24