Arcymistrz w cieniu juniorki

BK
Dużą niespodzianką zakończył się wojewódzki turniej brydża sportowego z okazji 59. rocznicy wyzwolenia Oświęcimia o puchar prezydenta miasta. Pierwsze miejsce zajęła para mieszana Joanna Krawczyk i Jacek Radomski, która w pokonanym polu pozostawiła znakomity duet Jerzy Michałek - Jacek Stworzewicz. Najlepsza z oświęcimskich par Józef Figura - Michał Figura zajęła 10 miejsce.

Wojewódzki turniej brydża w Oświęcimiu

Joanna Krawczyk jest jeszcze juniorką, wprawdzie bardzo obiecującą, bo kandyduje do kadry narodowej w tej kategorii wiekowej, ale trudno było spodziewać, że w cieniu niespełna 17-letniej zawodniczki znajdzie się arcymistrz, wielokrotny reprezentant kraju. Na dalszych miejscach także było wielu zawodników z bogatym stażem I-ligowym.
   Po pierwszej sesji nic jeszcze nie wskazywało na niespodziankę. Michałek ze Stworzewiczem prowadzili zdecydowanie, ale w drugiej spisali się zdecydowanie słabiej w przeciwieństwie do duetu Krawczyk - Radomski.
   - Spodziewałem się więcej uczestników, ale i tak turniej miał bardzo dobrą obsad_ę - podkreśla organizator i trener UKS Joker Oświęcim Henryk Bieniasz.
   Z duetów oświęcimskich najlepiej spisali się Józef i Michał Figurowie, zajmując 10 miejsce. 12 lokatę zajęli Albert Bartosz i Kazimierz Homa, na 14 rywalizację ukończyli Zbigniew Narecki i Władysław Bochenek, oświęcimianie, grający na co dzień w barwach Hejnału Kęty, a na 15 Kazimierz Gawron i Andrzej Papierz. Na lepszy start liczyli zapewne zawodnicy Alertu Oświęcim Jerzy Oleksy i Zdzisław Wróbel, którzy byli ostatecznie dopiero na 19 miejscu.
   Z młodzieży oświęcimskiej w turnieju wystąpiły dwie pary Jokera. Iwona Janik i Kamila Wesołowska zajęli 22 lokatę, a Piotr Mierniki i Adrian Palczewski 23.
   -
Reszta naszych zawodników z III klas gimnazjum przygotowywała się do egzaminów próbnych i nie mogła zagrać w turnieju_ - wyjaśnia Henryk Bieniasz.
   Organizatorami turnieju byli UKS Joker, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu oraz OSP Oświęcim, w siedzibie której odbył się turniej. Uczestnicy podkreślali dobrą organizację i obsługę przez strażackich ochotników.