Argentyna: Senat po burzliwej debacie odrzucił projekt...

Argentyna: Senat po burzliwej debacie odrzucił projekt ustawy legalizującej aborcję. Demonstracje na ulicach Buenos Aires

x-news

Polska

Aktualizacja:

Polska

Źródło: RUPTLY

Argentyński Senat odrzucił projekt ustawy legalizującej aborcję do 14. tygodnia ciąży. Głosowanie poprzedzone było burzliwą debatą i odbyło się o godzinie 3 nad ranem lokalnego czasu. 38 senatorów było przeciwnych ustawie, 31 głosowało za. Dwóch wstrzymało się od głosu. Obecnie w Argentynie prawo pozwala na przerwanie ciąży zagrożonej lub będącej wynikiem gwałtu. Projekt wcześniej został przyjęty przez izbę niższą parlamentu Argentyny. Zwolennicy legalizacji aborcji protestowali na ulicach Buenos Aires. Doszło do starć z policją.
Protesty w Buenos Aires
1/4
przejdź do galerii

Protesty w Buenos Aires ©DELFINA LINARES/AFP/EASTNEWS

Podniesiona przez parlament kwestia aborcji wywołała burzę zarówno w Argentynie, jak i w innych krajach Ameryki Łacińskiej. Demonstracje zwolenników i przeciwników prawa do aborcji odbywały się w Buenos Aires mimo silnego wiatru i zimnego deszczu. Manifestacje dotyczące argentyńskiej ustawy odbyły się także między innymi w Chile i Brazylii. Wśród krajów Ameryki Łacińskiej tylko w Urugwaju, Gujanie i Kubie aborcja we wczesnym stadium ciąży jest dozwolona.

Kiedy nocą argentyński senat gorąco debatował nad nowymi przepisami, na ulicach stolicy trwały demonstracje.
Gdy projekt ustawy liberalizujący prawo przepadł w głosowaniu, napięcie w Buenos Aires wzrosło, doszło do zamieszek i starć z policją. Pod senatem pojawił się ogień. Protestujący atakowali policjantów, którzy otoczyli kordonem teren parlamentu. Ci z kolei oblewali demonstrantów wodą z armatek.

Źródło: RUPTLYPOLECAMY:Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
protestuja bo zabroniono im zabijac

josef K (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Smutne czasy.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
He ehe

Heniu (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Lewactwo już wyje ??

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo