Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Argentyńscy tancerze rozpalają namiętności

(GZL)
Tango to taniec pełen pasji – szczególnie w argentyńskim wydaniu
Tango to taniec pełen pasji – szczególnie w argentyńskim wydaniu FOT. ARCHIWUM ORGANIZATORA
Taniec. Tango to prawdziwa lekcja uwodzenia. 11 grudnia o godz. 19 w Filharmonii Krakowskiej będziemy mogli zobaczyć, jak to się robi w Argentynie.

Tango narodziło się pod koniec XIX wieku w regionie Rio de La Plata w Argentynie. W swej klasycznej wersji to taniec charakteryzujący się improwizacją i bliskością partnerów, wyrażający pasję, nostalgię, smutek lub zawód miłosny. Charakterystycznym instrumentem dla tanga jest bandoneon. Zarówno taniec, jak i muzyka są częścią światowego dziedzictwa kulturowego i w 2009 roku zostały wpisane na listę UNESCO.

Choć tango pochodzi z Argentyny, posiada wielbicieli na całym świecie, również w Polsce, gdzie z roku na rok powstają coraz to nowe kluby zrzeszające tancerzy. Na pewno chętnie zobaczą oni widowisko „Argentina Tango Show”, które niebawem zawita do Krakowa.

W podróż do namiętnego Buenos Aires zabiorą nas artyści pod dyrekcją Waltera Oscara Tejady Carranzy, który nagrywał płyty dla największych wytwórni muzycznych, takich jak Sony, Radio Nacional Argentina i RCA. Koncertował między innymi z takimi orkiestrami, jak Alberto Castillo, Jose Basso, Atilo Stamponi i National Tango Orchestra.

Jego zespół składa się z siedemnastu artystów, w tym typowej orkiestry z bando­neonem, tancerzy i wokalisty. Na sali zabrzmią najpiękniejsze utwory gatunku, takie jak „La cumparsita” czy „Por una ca-beza”.

Argentyński maestro wraz zespołem Arcos de Buenos Aires występował na całym świecie, m. in.: w Urugwaju, Brazylii, Chile, Wenezueli, Francji, Szwajcarii, w Niemczech, we Włoszech oraz w Hiszpanii.

Główną gwiazdą zespołu jest Gabriela Loria – wokalistka i aktorka argentyńska mieszkająca w Hiszpanii. Jej przygoda z tangiem zaczęła się już w wieku 4 lat, dzięki jej dziadkowi Migu­elowi Lorii, który był muzykiem, bandoneonistą – specjalizującym się w tangu.

Bilety w cenach 110 zł i 140 zł są dostępne w punktach Info­- -Kraków: Pawilon Wyspiańskiego (tel. 12 616 18 86), ul. św. Jana 2 (tel. 12 421 77 87), w sklepach EMPiK oraz online: www.ebilet.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski