Arkadiusz Cisak na czele

Bramki dla Nadwiślanki: Ćmak w 53 i Krzyk w 60. Sędziował Wojciech Łężniak. Żółta kartka: K. Micuda. Czerwona kartka: Jasonek (43 min.). Widzów 150.

Klasa A

Wolni Kłaj - Nadwiślanka 2-2 (1-0)

Nadwiślanka: Wielbłąd - Frączkiewicz, Oraczewski, Kamiński, Kopeć - Grzyb, K. Micuda, Krzyk, Jasonek - Ćmak, Gorzałczany.

Najlepszym graczem zespołu z Nowego Brzeska był w I połowie bramkarz Leszek Wielbłąd, który kilkakrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Groźne były zwłaszcza strzały z rzutów wolnych Sobasa. Pomimo tego, na przerwę gracze Nadwiślanki schodzili ze stratą jednego gola (zdobytego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i celnej "główce") oraz... jednego zawodnika. W 43 min. sędzia uznał, że Jasonek w starciu z rywalem próbował samodzielnie wymierzyć mu sprawiedliwość i usunął go z boiska. Grający w "dziesiątkę" zawodnicy Nadwiślanki zdobyli po przerwie dwa gole, tracąc tylko jednego, mecz zakończył się przeto remisem. Bramka na 1-1 padła po dośrodkowaniu Micudy i główce Ćmaka. Po pięciu minutach gospodarze znów objęli prowadzenie - odbita rykoszetem piłka zupełnie zmyliła Wielbłąda. 120 sekund później padła jednak bramka dla Nadwiślanki. Tym razem z rzutu wolnego dośrodkował Oraczewski, a do siatki trafił głową Krzyk.

Szreniawa - Piłkarz Podłęże 2-2 (0-1)

Bramki dla Szreniawy: Arkadiusz Cisak w 81 i 86 min. Sędziował Jarosław Tatar. Żółte kartki: K. Krakowski, A. Cisak. Widzów 50.

Szreniawa: Langa - Golba (40 K. Krakowski), S. Chadzak, Kasperek, Nowicki - Głowacz, Żelazny, Jasielski (32 P. Cisak), Wojnarski (60 M. Chadzak) - A. Cisak, N. Cisak (46 Kieroński).

Gdyby drużyna z Koszyc nie miała w składzie Arkadiusza Cisaka, zapewne inauguracja rozgrywek o mistrzostwo klasy A wypadłaby znacznie mniej okazale. Zawodnik Szreniawy w końcówce zdobył dwie bramki, które uratowały koszyczanom remis. Wcześniej również powinien wpisać się na listę strzelców, jednak przestrzelił w sytuacji "sam na sam".

Na przebieg meczu niewątpliwy wpływ miała upalna pogoda. Zawodnicy obu drużyn nie kwapili się do huraganowych ataków. Goście zdobyli bramki po błędach koszyckiej defensywy. Zresztą zawodnicy Piłkarza, choć nie należą do potentatów, pokazali gospodarzom, że w Krakowie gra się inaczej, niż w Kielcach. Podłężanie mieli optyczną przewagę, jednak po zdobyciu dwóch bramek spoczęli na laurach, co kosztowało ich pewne - zdawało się - 3 punkty.

\\\*

W tabeli najlepszych strzelców II grupy klasy A prowadzi Arkadiusz Cisak ze Szreniawy (3 gole). Drugie miejsce, wspólnie z kilkoma zawodnikami, zajmuje Jarosław Krzyk z Nadwiślanki (2 bramki).

W II rundzie piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu Nadwiślanka zmierzy się 6 września z Cedronką Wola Radziszowska (klasa C).