MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ARKUSZ CKE i ODPOWIEDZI. Egzamin ósmoklasisty 2024: język angielski za nami. Jaki był egzamin?

Natalia Urzędowska
Natalia Urzędowska
Mamy oficjalny arkusz CKE i rozwiązania zadań egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego 2024. W drugiej połowie maja odbyły się egzaminy ósmoklasisty. Jednym z obowiązkowych testów jest egzamin z języka angielskiego. Egzamin z języka angielskiego rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 90 min. Uczniowie ocenili już trudność testu. Sprawdźcie jak sobie poradzili. W tym materiale dzięki uprzejmości "Matematyka gryzie" udostępnimy odpowiedzi.

Egzamin ósmoklasisty 2024. Arkusz CKE i odpowiedzi

CKE udostępniła już oficjalny arkusz CKE i odpowiedzi. Przejdź do galerii i sprawdź z jakimi zadaniami zmierzyli się uczniowie podczas egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.

Uczniowie przystępujący do egzaminu ósmoklasisty zobligowani są do napisania egzaminów z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Dzisiaj egzaminem z języka angielskiego zakończył się egzaminowy maraton. Uczniowie podzielili się opiniami na temat jego trudności.

Najnowszy ranking krakowskich liceów i techników. "Piątka" druga w Polsce!

Według informacji zamieszczonych na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, tegoroczne egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego rozpoczął się 16 maja 2024 (czwartek) godz. 9.00 i trwał 90 minut.
[/lista]

Trwa głosowanie...

Egzamin ósmoklasisty: jak ci poszło na angielskim?

Arkusz egzaminu ósmoklasisty z angielskiego wraz z proponowanymi odpowiedziami zamieścimy po godz. 13.00

Tak więc ostatniego dnia zmagań z egzaminem ósmoklasisty uczniowie mierzą się z testem z języka obcego. Do wyboru mają: język angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski lub rosyjski. Warunek jest tylko jeden - musi być to język, którego dany uczeń uczy się w szkole w ramach przedmiotu obowiązkowego. Na rozwiązanie wszystkich zadań uczniowie będą mieli 90 minut, czyli równe półtorej godziny.

Na uczniów, którzy z różnych powodów nie będą w stanie przystąpić do egzaminów w maju, przygotowano termin dodatkowy w czerwcu: 12 czerwca 2024 (środa) godz. 9.00 .

Egzamin ósmoklasisty 2024 z języka obcego: co znajdzie się w arkuszu? [ZADANIA]

W arkuszu z języka obcego nowożytnego znajdą się zarówno zadania zamknięte (zadania wyboru wielokrotnego, zadania typu prawda-fałsz oraz zadania na dobieranie), jak i otwarte (zadania polegające na samodzielnym sformułowaniu odpowiedzi).

Za rozwiązanie zadań z języka obcego nowożytnego można uzyskać maksymalnie 55 punktów:

 • zadania zamknięte – 34 punkty
 • zadania otwarte – 21 punktów.

To pojawi się na egzaminie ósmoklasisty z języka obcego 2024

Podczas egzaminu ósmoklasisty z języka obcego sprawdzona zostanie wiedza, którą uczeń nabył podczas wszystkich lat nauki wybranego przez siebie języka w szkole podstawowej. Każdego ucznia obowiązuje:

 • I. Znajomość środków językowych
  Uczeń posługuje się podstawowym zasobem środków językowych (leksykalnych, gramatycznych, ortograficznych oraz fonetycznych), umożliwiającym realizację pozostałych wymagań ogólnych w zakresie tematów wskazanych w wymaganiach szczegółowych.
 • II. Rozumienie wypowiedzi
  Uczeń rozumie proste wypowiedzi ustne artykułowane wyraźnie, w standardowej odmianie języka, a także proste wypowiedzi pisemne, w zakresie opisanym w wymaganiach szczegółowych.
 • III. Tworzenie wypowiedzi
  Uczeń samodzielnie formułuje krótkie, proste, spójne i logiczne wypowiedzi pisemne w zakresie opisanym w wymaganiach szczegółowych.
 • IV. Reagowanie na wypowiedzi
  Uczeń uczestniczy w rozmowie i w typowych sytuacjach reaguje w sposób zrozumiały, adekwatnie do sytuacji komunikacyjnej, w formie prostego tekstu, w zakresie opisanym w wymaganiach szczegółowych.
 • V. Przetwarzanie wypowiedzi
  Uczeń zmienia formę przekazu ustnego lub pisemnego w zakresie opisanym w wymaganiach szczegółowych.

Szczegółowe wymagania egzaminacyjne na teście ósmoklasisty z języka obcego

W 2024 roku egzamin ósmoklasisty z języka obcego będzie przeprowadzany na podstawie okrojonych wymagań egzaminacyjnych podstawy programowej. Zostały one opisane w informatorze opublikowanym przez Centralną Komisję Edukacyjną.

Szczegółowe wymagania edukacyjne można znaleźć klikając w link: wymagania egzaminacyjne dotyczące egzaminu ósmoklasisty z matematyki 2023

Egzamin ósmoklasisty 2024 z języka obcego: arkusze z poprzednich lat

Aby oswoić się z formą egzaminu ósmoklasisty z języka obcego, poznać rodzaje zadań i zagadnienia, które już się na nim pojawiły, warto przejrzeć arkusz egzaminacyjny z wybranego przez siebie języka z 2023 roku:

Zasady egzaminu ósmoklasisty. Ile procent należy uzyskać, aby zdać?

Dla egzaminu ósmoklasisty nie został określony minimalny próg zdawalności, co oznacza, że nie można go nie zdać. Wyniki są jednak ważne podczas rekrutacji do liceum, technikum lub szkoły zawodowej.

Co zabrać ze sobą na egzamin ósmoklasisty 2024?

Na egzamin uczniowie powinni przynieść legitymację oraz długopis lub pióro z czarnym tuszem. Należy zaznaczyć, że podczas egzaminu ósmoklasisty nie wolno korzystać ze słowników, kalkulatora ani urządzeń telekomunikacyjnych.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2024 już w lipcu

Wyniki egzaminu ósmoklasisty ogłoszone zostaną 3 lipca 2024 roku w systemie ZIU na stronie www.wyniki.edu.pl. Termin przekazania szkołom wyników, zaświadczeń i informacji to 6 lipca 2024 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski