Arsene, do widzenia

(FIL)
Anglia. W spotkaniu na szczycie tabeli ob­­roń­ca tytułu Manchester City rozgromił na wyjeździe Sout­hampton 3:0 i zajął jego dotychczasową pozycję wicelidera.

Mecz toczył się w szybkim tempie i dostarczył dużo emocji. Goście przeważali, ale gospodarze też mieli okazje do zdobycia gola. Worek z bramkami rozwiązał się w 50 minucie. Najlepszy snajper ligi Sergio Aguero tym razem zaliczył „tylko” dwie asysty.

Prowadząca w tabeli Chelsea zremisowała na boisku Sunder­lan­du 0:0. To jej trzecia strata punktów w tym sezonie i trzecia w pos­taci wyjazdowego remisu.

– To był trudny mecz – jeden zespół starał się od początku wygrać, natomiast drugi się bronił, ale bronił bardzo dobrze. Nie mam o to żadnych pretensji. Była to jego strategia, zresztą bardzo udana – powiedział menedżer „The Blues” Jose Mourinho.

Manchester United trzecie zwycięstwo z rzędu – tym razem na Old Trafford z Hull 3:0 – okupił kontuzjami Angela Di Marii i Wayne’a Rooneya (ten pierwszy nie zagra jutro ze Stoke City).

– Byłem bardzo zadowolony z naszej dominacji w całym meczu i gry pozycyjnej – podkreś­lił menedżer MU Louis van Gaal.

Arsenal Londyn (bez kontuz­jowanego Wojciecha Szczęsnego) z trudem wygrał na boisku West Bromwich Albion 1:0. Na trybunach można było dostrzec transparent z napisem: „Arsene, dziękujemy ci za wspomnienia, ale już czas powiedzieć do widzenia”. Menedżer „Kanonierów” po meczu zapewnił, że nie zamierza odchodzić z klubu.

Znów udany występ w bramce Swansea zaliczył Łukasz Fa­biański. Jego drużyna zremisowała u siebie z Crystal Palace 1:1. Polaka pokonał z rzutu karnego Mile Jedinak. Potem nasz rodak obronił groźne strzały Marou­ane’a Chamakha i Yali Bolasiego, a w drugiej połowie – Jedinaka.

Czwarty cały kolejny mecz w Leicester City rozegrał Marcin Wasilewski. Jego zespół przegrał na wyjeździe z innym ligowym beniaminkiem Queens Park Rangers 2:3. „Wasyl” jak zwykle walczył (pięć razy faulował) i włączał się do akcji ofensywnych (dwa razy niecelnie strzelił).

Liverpool po serii trzech porażek wygrał u siebie ze Stoke 1:0. 16. rocznicę debiutu w ekipie „The Reds” obchodził w dniu meczu 34-letni Steven Gerrard, który grał dopiero od 75 minuty.

– Steven nie jest już najmłodszy i nie będzie grał co mecz po 90 minut – wyjaśnił menedżer Liverpoolu Brendan Rodgers.

Wyniki

Sunderland – Chelsea 0:0; Liverpool – Sto­ke 1:0 (0:0), Johnson 85; WBA – Arsenal 0:1 (0:0), Welbeck 60; WHU – Newcastle 1:0 (0:0), Cres­se­well 56; Swansea – Crystal 1:1 (1:1), Bony 15 – Je­­di­nak 25; QPR – Leicester 3:2 (2:1), Morgan 37 s., Fer 45, Austin 73 – Cambiasso 4, Schlupp 67; Manches­ter U. – Hull 3:0 (2:0), Smal­ling 16, Rooney 42, van Persie 66; Burnley – Aston V. 1:1 (0:1), Ings 87 k. – J. Cole 38; Tot­tenham – Everton 2:1 (2:1), Eriksen 21, Soldado 45 – Mirallas 15; Southampton – Manch­ester C. 0:3 (0:0), Toure 51, Lampard 80, Clichy 88.

1. Chelsea 13 33 30–11

2. Manchester C. 13 27 27–13

3. Southampton 13 26 24–9

4. Manchester U. 13 22 22–15

5. West Ham 13 21 21–16

6. Arsenal 13 20 21–15

7. Tottenham 13 20 18–18

8. Swansea 13 19 17–14