Artur Boruc obronił rzut karny

Jerzy Filipiuk
Bramkarz Bournemouth Artur Boruc okazał się bohaterem meczu 20. kolejki na boisku wicelidera Leicesteru City, który zakończył się bezbramkowym remisem.

Polak popisał się wieloma udanymi interwencjami. W 57 minucie obronił rzut karny, podyktowany za faul Simona Francisa (zobaczył czerwoną kartkę), a wykonywany przez rewelacyjnie spisującego się w tym sezonie Riyada Mahreza.

Wcześniej, w pierwszej połowie, Boruc kilka razy był w opałach. Jamie Vardy (to jego sfaulował Francis) trafił najpierw jednak w słupek, potem obok słupka, a Mahrez strzelił nad poprzeczkę.

Nasz rodak nie nudził się także po zmianie stron. Przed obroną rzutu karnego sparował kolejny strzał Vardy'ego, a później ponownie nie dał się pokonać temu ostatniemu i Mahrezowi. „Lisy” nie potrafiły wykorzystać gry z przewagą jednego zawodnika.

Leicester nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli, ale już ze stratą dwóch punktów do Arsenalu Londyn, który pokonał u siebie Newcastle 1:0. Bournemouth zajmuje piętnastą lokatę, mając cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.