AS Progres Kraków bez drużyny w Centralnej Lidze Juniorów,...

AS Progres Kraków bez drużyny w Centralnej Lidze Juniorów, Jerzy Dudek w nowej roli [ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału
Jerzy Filipiuk

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

AS Progres Kraków bez drużyny w Centralnej Lidze Juniorów, Jerzy Dudek w nowej roli [ZDJĘCIA]
1/67

Przejdź do
galerii zdjęć

©Andrzej Banaś, Anna Kaczmarz, Aneta Żurek

Kontrowersje. Zbyt wysokie koszty spowodowały ograniczenie formuły działalności Akademii Sportu Progres Kraków. Nie będzie już drużyny w Centralnej Lidze Juniorów.
„Akademia Sportu PROGRES kończy działalność w dotychczasowej formie. W nowym sezonie sportowym 2018/2019 w obiektach Com-Com Zone w Nowej Hucie Stowarzyszenie SIEMACHA poprowadzi sekcję piłki nożnej dla dzieci w wieku 5-15 lat. Zaniecha natomiast zaangażowania się w sport wyczynowy. Wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w tej wielkiej sportowej przygodzie składamy wyrazy uznania i wdzięczności. Szczerze zachęcamy do kontynuowania działalności w nowym kształcie i koncentracji na wychowawczej roli sportu”.


Komunikat tej treści na oficjalnej stronie AS Progres podpisali przewodniczący zarządu Stowarzyszenia SIEMACHA ks. Andrzej Augustyński i nowy - od lipca - członek honorowy Stowarzyszenia Jerzy Dudek. Nasz były świetny bramkarz do końca czerwca był patronem honorowym Akademii, sygnował ją swym nazwiskiem, pełnił także funkcję doradczą, spotykał się z młodzieżą, ułatwiał kontakty z wieloma osobami i instytucjami.

AS Progres powstała w listopadzie 2012 r. z inicjatywy SIEMACHY, która prowadzi m.in. Centrum Rozwoju Com-Com Zone. Ponad 200 piłkarzy Akademii przekazało Stowarzyszenie Pomocy Młodym Talentom Sportowym Hutnik Kraków. Zaczęły też funkcjonować sekcje: pływacka i tenisa stołowego.

W piłkarskiej sekcji nie było wielkich planów, ambitnych celów, marzeń o grze o mistrzostwo Polski. Nie miała ona sponsora, młodym zawodnikom brakowało nawet koszulek. Piłkarze do ligowych rozgrywek zostali dopuszczeni dzięki dużej życzliwości prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszarda Niemca.

Mimo wielu trudności Progres zaczął odnosić sukcesy, najpierw w lidze trampkarzy, potem w starszych rocznikach. W 2013 r. chłopcy z rocznika 1999 zdobyli w Łodzi mistrzostwo Polski Nike Premier Cup. Juniorzy młodsi w 2015 r. sięgnęli po brąz, a rok później po srebro MP. Także w 2016 r. juniorzy starsi awansowali do Centralnej Ligi Juniorów U-19. Zajęli w niej czwarte i siódme miejsce.

W 2016 r. w piłkarskiej sekcji Progresu trenowało około 650 chłopców w 16 drużynach (od żaków do juniorów starszych) i 50 dziewcząt w 3 zespołach (orliczki, młodziczki i seniorki).

Na sukcesy Akademii składały się też współpraca z przedszkolami, klubami partnerskimi i z małych miejscowości, projekty, m.in.„Skuteczny bramkarz”, „Akademia szkolenia personalnego” i „Igrzyska Przedszkolaków”. Młodzi sportowcy mogą korzystać z bazy w Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta, na którą składają się m.in. trzy pełnowymiarowe boiska, dwa mniejsze i orlik, dwie pełnowymiarowe hale sportowe, pływalnia, sauna, siłownia i sale fitness.

Zobacz galerię

1 3 »

Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Mafia w suttanie

Gregory (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

Oddać obiekty Hutnikowi czarni oszuści i złodzieje!Do kaplicy a nie do sportu wrzody!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
To i owo

Tylko HKS! (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Oni są jak nowotwór na obiektach Hutnika! Żadna ekipa Hutnika ani inny krakowski klub nie miał 2 zespołów w małopolskiej lidze jubiorów (na tym samym poziomie) ale ... Progres miał! Pytam się JAK?!...rozwiń całość

Oni są jak nowotwór na obiektach Hutnika! Żadna ekipa Hutnika ani inny krakowski klub nie miał 2 zespołów w małopolskiej lidze jubiorów (na tym samym poziomie) ale ... Progres miał! Pytam się JAK?! MZPN to sitwa starych dziadków z niemcem na czele. Na szczycie bagno osuszają ale na dole zostało po staremu.
Dobre jest to, że ... rak jest uleczalny i już niedługo się ich wykopie z Suchych Stawów!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
O nowej formule działania Akademii informowani byli i są zarówno piłkarze, jak i ich rodzice.

bzdura (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

Nikt nie informował rodziców. Prawda jest taka że wszyscy na okolo wiedzieli co sie dzieje w progresie ale nie sami zainteresowani. Rodzice sami musieli sie dowiadywać co bedzie z ich dziećmi, czy...rozwiń całość

Nikt nie informował rodziców. Prawda jest taka że wszyscy na okolo wiedzieli co sie dzieje w progresie ale nie sami zainteresowani. Rodzice sami musieli sie dowiadywać co bedzie z ich dziećmi, czy beda grać czy pojadą na obóz letni. Co w przyszłym roku. Cale towarzystwo progresu nie miało odwagi wpros powiedzić rodzicom starszych roczników że to jużkoniec ich gry.
zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
marzyciel

MM (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Po prostu nie lada wyczynem jest położenie tak prosperującej Akademii

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo