Asysta Błaszczykowskiego

Jerzy Filipiuk
Dobra forma Jakuba Błaszczykowskiego w Fiorentinie to dobra wiadomość dla naszego selekcjonera Adama Nawałki przed Euro 2016 Szymon Starnawski/Polska Press
Jakub Błaszczykowski popisał się asystą dla Fiorentiny w zwycięskim meczu 23. kolejki ligi włoskiej na własnym boisku z beniaminkiem Carpi (2:1).

Jeszcze w doliczonym czasie gry było 1:1, gdy Błaszczykowski zagrał do Mauro Zarate, a ten trafił do siatki. Polski pomocnik rozegrał jedenasty ligowy mecz w tym sezonie, czwarty w pełnym wymiarze czasowym (poprzednio 18 października).

Empoli (z Łukaszem Skorupskim i Piotrem Zielińskim) zremisowało u siebie z Udinese 1:1. Goście prowadzili od 23 minuty po trafieniu Duvana Zapaty. W 66 minucie Zieliński wywalczył rzut karny, którego jednak nie wykorzystał Riccardo Saponara. Punkt gospodarzom uratował w 90 minucie Manuel Pucciarelli.

Punktem musiała się też zadowolić drużyna Kamila Glika – Torino. Polak i spółka zremisowali na boisku Sampdorii 2:2, choć gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Wynik meczu ustalił w 4 minucie doliczonego czasu gry Andrea Belotti, który strzelił też pierwsza bramkę dla gości. Do Torino wrócił Ciro Immobile wypożyczony z Sevilli), który zaliczył asystę przy obu golach.

Fiorentina zajmuje trzecie, Empoli ósme, a Torino jedenaste miejsce w tabeli.