Atletico mistrzem w wielkim stylu

(FIL)
Hiszpania. Dzięki remisowi 1:1 z Barcelona na Camp Nou Atletico Madryt po raz dziesiąty w swojej historii zostało mistrzem Hiszpanii. Po 18 latach przerwy!

- Ten dzień jest jednym z najważniejszych w historii klubu. Opuszczać Barcelonę z tytułem mistrzowskim... Można tylko się cieszyć - mówił po sobotnim meczu trener Diego Simeone. - Ta drużyna zasłużyła na triumf w lidze. Nie zawiedliśmy, zawsze w siebie wierzyliśmy. Nie było łatwo, ale zasłużenie osiągnęliśmy dziś remis - dodał kapitan madryckiej drużyny Gabi.

Barcelonę urządzało tylko zwycięstwo. Przez 16 minut prowadziła po "bombie" Alexisa Sancheza (po zagraniu Lionela Messiego). Atletico nie załamało się po stracie, jeszcze przy stanie 0:0, Diego Costy i Ardy Turana. Na początku drugiej połowy David Villa trafił w słupek, potem wyrównał głową Diego Godin po rzucie rożnym.

Gospodarze mieli przewagę, ale brakowało im skuteczności. W 64 minucie Messi trafił do siatki, jednak sędzia odgwizdał wątpliwego spalonego. Potem strzał Daniego Alvesa obronił Thibout Courtois. Kontuzji doznał Sergio Busquets.

Tuż po meczu miejscowi kibice oklaskami nagrodzili gości, a Gerardo Martino oznajmił, że za porozumieniem stron przestaje być trenerem Barcelony. - Gratuluję Atletico, zdobyło mistrzostwo w wielkim stylu. Tylko jedna bramka dzieliła nas od zwycięstwa w lidze, jednak rywale zagrali lepiej. Nie mamy do czynienia z końcem cyklu, ale nadejdą głębokie zmiany - powiedział prezydent Barcelony Josep Maria Bartomeu.

- Ten sezon to rozczarowanie, gdybyśmy wygrali, byłoby inaczej. Wszyscy daliśmy dziś ciała - przyznał Andres Iniesta.
W meczu Osasuna - Betis, po golu na 1:0, ogrodzenie nie wytrzymało naporu cieszących się kibiców. Kilkudziesięciu wpadło na murawę. Grę przerwano na 10 minut. Obyło się bez rannych.

Wyniki
Barcelona - Atletico 1:1 (1:0), Sanchez 33 - Godin 49; Real M. - Espanyol 3:1 (0:0), Bale 64, Morata 86, 90 - Pizzi 90; Valencia - Celta 2:1 (1:1), Feghouli 41, Piatti 56 - Lopez 5; Almeria - Athletic 0:0; Malaga - Levante 1:0 (0:0), Portillo 60; Sociedad - Villarreal 1:2 (0:1), Vela 90+3 - Dos Santos 26, I. Uche 69; Osasuna - Betis 2:1 (2:0), Riera 12, Acuna 22 - Chica 71; Vallecano- Getafe 1:2 (0:1), Trashorras 67 - Marica 43, 90 k.; Valladolid - Granada 0:1 (0:1), Mitrović 44 s. Po zamknięciu numeru: Sevilla - Elche.