Autorytet i przyjaciel

Redakcja
Udostępnij:
Nietuzinkowi, dobrzy, serdeczni, mądrzy, prawi, prowadzący do prawdy, nie obawiając się konfrontacji z rzeczywistością. Wasi ulubieni nauczyciele. Już po raz ósmy proponujemy naszym Czytelnikom udział w plebiscycie na Nauczyciela Roku.

PLEBISCYT: Po raz ósmy wybieramy Nauczyciela Roku 2008 w Małopolsce

Zapraszamy do głosowania uczniów i rodziców wszystkich małopolskich szkół, w tym roku także tych mniejszych, dla których przewidzieliśmy osobną kategorię: "Nauczyciel małej szkoły". Nasz konkurs tradycyjnie wyłoni także najlepszego małopolskiego nauczyciela szkoły podstawowej oraz gimnazjum i szkoły średniej.
Jakie cechy powinien mieć nauczyciel, który wygra w plebiscycie na Nauczyciela Roku 2008? - Jeżeli imponuje uczniowi nie tylko swoją wiedzą, ale i postawą, jeżeli jest kimś, komu uczeń chętnie mówi o sukcesach, ale także o problemach, oczekując i znajdując w nim wsparcie i pomoc, wreszcie - jeżeli potrafi być jednocześnie przyjaźnie do ucznia nastawiony, ale i konsekwentnie wymagający - to moim zdaniem taki nauczyciel ma największe szanse na wygraną - podkreśla Artur Dzigański, małopolski kurator oświaty, który objął patronat nad naszym plebiscytem.
- Nagroda w zeszłorocznym plebiscycie była dla mnie przemiłą niespodzianką, ale też dużym stresem - opowiada Zbigniew Gawliński, nauczyciel biologii, dyrektor Gimnazjum w Niepołomicach, zdobywca tytułu Nauczyciela Roku 2007 w kategorii szkoły średniej. - Za zdobyte w ten sposób pieniądze kupiłem laptopa. Natychmiast też zapisałem się na kurs e-learningowy: "Patriotyzm, obronność, bezpieczeństwo". W przyszłym roku do szkół wchodzi nowy przedmiot: edukacja dla bezpieczeństwa, więc muszę być przygotowany, zwłaszcza w kontekście niektórych tragicznych wydarzeń, które na razie, na szczęście, dotknęły tylko zagraniczne szkoły.
- A ja moją nagrodę przeznaczyłam na to, by ktoś mógł zrealizować swoje marzenie - dopowiada tajemniczo Małgorzata Rolke, nauczycielka nauczania zintegrowanego w Katolickiej Szkole im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie, która obecnie opiekuje się klasą II. W ubiegłym roku otrzymała tytuł Nauczycielki Roku 2007 w kategorii szkoły podstawowej.
W poprzednich siedmiu edycjach konkurs rozstrzygaliśmy przed wakacjami. Tym razem - zgodnie z postulatami szkół - finał przesuwamy na jesień, na Dzień Nauczyciela. Za to prezentacje kandydatów chcemy rozpocząć już w maju. Dlatego od dziś oczekujemy na Państwa zgłoszenia.
Na razie można je dokonywać mailowo na adres:
[email protected]
lub listownie: "Dziennik Polski", 31-072 Kraków, ul. Wielopole 1, z dopiskiem "Plebiscyt Nauczyciel".
Sylwetki zgłaszanych kandydatów będziemy prezentować sukcesywnie na naszych łamach. Po wakacjach na Nauczyciela Roku można będzie głosować już tradycyjnie, na kuponach konkursowych. Wśród głosujących rozlosowane zostaną liczne nagrody (sprzęt AGD, bilety do kina w Krakowie, gadżety "Dziennika Polskiego", itp.).
Nauczyciela Roku 2008 wybieramy w trzech kategoriach: "Nauczyciel szkoły podstawowej", "Nauczyciel gimnazjum i szkoły średniej" oraz "Nauczyciel małej szkoły - do 200 uczniów". Tę ostatnią kategorię wprowadziliśmy na Państwa życzenie, ponieważ inaczej niewielkie szkoły nie byłyby w stanie "przegłosować" znacznie liczniejszych zespołów szkół.
Nauczyciele Roku 2008, którzy zgromadzą największą ilość głosów w każdej z trzech kategorii otrzymają nagrody pieniężne, a wyróżniona szkoła pomoce naukowe.
Naszemu konkursowi tradycyjnie patronuje małopolski kurator oświaty, oraz - po raz pierwszy - wojewoda Jerzy Miller. Patronem i fundatorem nagrody w kategorii "Mała szkoła - do 200 uczniów"będzie Stanisław Kracik, burmistrz Niepołomic.
Zachęcamy do nadsyłania kandydatur już dziś. Popierajmy swojego nauczyciela!
Aleksandra Nowak

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie