Awans jest coraz bliżej

Pawel Panus
Pawel Panus
Koszykarze R8 Basketu Kraków wygrali w tym sezonie w lidze i Pucharze Polski 33 spotkania fot. Anna Kaczmarz
II liga koszykarzy. Tylko w pierwszej kwarcie zespół z Lublina stawiał opór ekipie R8 Basketu Kraków, którą od promocji do pierwszej ligi dzieli tylko jedno zwycięstwo.

R8 Basket AZS Politechnika Krakowska - AZS UMCS Lublin 93:64 (25:21, 22:11, 25:17, 21:15)

Punkty dla R8 Basketu: Pisarczyk 18, Pełka 12, Stalicki 11, Malczyk 11, Hlebowicki 11, Baran 10, Załucki 10, Dwernicki 5, Kwiatkowski 4, Renkiel 1.

Początek meczu miał wyrównany przebieg. Goście nawet przez nieco ponad minutę prowadzili, co w Krakowie nie zdarza się wielu drużynom. Najczęściej na tablicy w pierwszych 10 minutach widniał remis i dopiero w końcówce, dzięki punktom Pełki, Hlebowickiego, Stalickiego i Kwiatkowskiego R8 Basket wyszedł na niewielkie prowadzenie.

Na początku drugiej kwarty, rozgrywający bardzo dobry mecz, Hlebowicki trafił z dystansu i goście z Lublina zaczęli się gubić, Gdy po chwili za trzy punkty trafił Malczyk doprowadzając do stanu 34:23, stało się jasne, kto wygra.

Goście stanęli, natomiast krakowianie seryjnie zdobywali punkty. W 17 min było 43:26. Na etapie półfinału play-off to po prostu nokaut. Lublinianie starali się zachować twarz, mobilizowali się do lepszej gry, ale sportowo byli zbyt słabi, aby przeszkodzić w marszu R8 Basketu do pierwszej ligi.

Trener gospodarzy rotował składem i przewaga jego drużyny stale rosła.

W najbliższą sobotę w Lublinie odbędzie się mecz rewanżowy. Ewentualna wygrana da R8 Basketowi awans zarówno do finału play-off jaki do pierwszej ligi.