Awans "Pasów" i "Szarotek"?

as
\* ComArch Cracovia - Naprzód Janów, godz. 18. Stan play-off 2-0 (8-2 i 4-3 po dogrywce).

HOKEJ. Dzisiaj kolejne mecze play-off

Po 10-dniowej przerwie na lodowiska wracają zespoły ekstraklasy, aby rozegrać trzecią kolejkę pierwszej rundy play-off. Czy po dzisiejszych meczach Cracovia, Podhale i GKS Tychy znajdą się już w drugiej rundzie?

Czy krakowianie postawią dzisiaj kropkę nad i? Dwa poprzednie mecze wcale nie były łatwe dla "Pasów", w Krakowie do połowy meczu był remis, w Janowie o wygranej zadecydowała bramka strzelona na 10 sekund przed końcem dogrywki przez niezawodnego Leszka Laszkiewicza. - Nie możemy zlekceważyć rywala. W poprzednich meczach za dużo było z naszej strony błędów, zwłaszcza w grze obronnej. Naprzód ma dobrego bramkarza Jacka Zająca - mówi trener Cracovii Rudolf Rohaczek.
W dzisiejszym meczu mają już zagrać kontuzjowani ostatnio Pasiut i Galant. Nie wystąpi jeszcze pauzujący od kilku miesięcy Szafarik, trenuje już z kolegami i trener liczy, że wystąpi w następnych meczach.
\ Wojas Podhale - Zagłębie Sosnowiec, godz. 18, stan play-off 2-0 (9-0, 3-2 po dogrywce).
Także Podhalu trzeba jednej wygranej, aby awansować do II rundy. - Ostatni mecz w Sosnowcu, wygrany przez nas po dogrywce 3-2, pokazał, że Zagłębie potrafi być bardzo groźne. Jeśli bramkarz Tomasz Jaworski ma swój dzień, może zatrzymać każdą drużynę. Mam na ten mecz pełny skład, powinien zagrać Różański, który na turnieju w Toruniu doznał stłuczenia pleców. U nas w bramce bez mian, zagra dobrze spisujący się ostatnio Tomasz Rajski - mówi trener "Szarotek" Wiktor Pysz.
\
GKS Tychy - TH Unia Oświęcim, godz. 18. Stan play-off 2-0 (5-2, 5-3).
Czy Unia ma jakiekolwiek szanse w Tychach? Patrząc realnie są niewielkie, bowiem drużyna z Oświęcimia przegrała dwa mecze, choć w obu podjęła walkę. W ostatnich meczach reprezentacji w Toruniu dobrze grali S. Kowalówka i Jaros z Unii, jest rutynowany 39-letni Klisiak. Ale czy to wystarczy, by sprawić w Tychach niespodziankę?
\ Stoczniowiec Gdańsk - TKH Toruń, stan play-off 1-1 (2-3 w karnych, 4-3).
To najbardziej wyrównana para I rundy play-off. W Gdańsku w karnych wygrało TKH, ale w rewanżu Stoczniowiec wywiózł wygraną z Torunia. Znowu powinny być duże emocje, kto wie, czy do awansu nie trzeba będzie rozegrać 5 spotkań (w tej fazie play-off gra się do 3 zwycięstw)?
Jeśli dzisiaj Cracovia, Podhale, Tychy wygrają swoje mecze, to w**II**rundzie play-off "Pasy" zmierzą się z**"Szarotkami" (pierwszy mecz za**tydzień w**Krakowie), a**Tychy ze zwycięzcą pary Stoczniowiec -**TKH.
W niedzielę zaczyna się rywalizacja o utrzymanie w ekstraklasie między
KTH Krynica i**KH Sanok. Oba zespoły grać będą do 4 zwycięstw, terminy: 18, 20, 23, 25 lutego i ewentualnie 27 lutego, 2 i 4 marca. Pierwszy mecz w Krynicy. (as)*