Awans Radwańskich, Ula zagra z Sereną

TENIS. W trzeciej rundzie gry pojedynczej turnieju WTA na twardych kortach w Cincinnati (pula nagród 2,17 mln dol.) wystąpią obie siostry Radwańskie.

Najwyżej rozstawiona w imprezie Agnieszka Radwańska pokonała w II rundzie Szwedkę Sofię Arvidsson 6:4, 6:3. Spotkanie trwało niespełna 84 minuty, a 23-letnia krakowianka, trzecia w światowym rankingu, nie miała kłopotów z pokonaniem rywalki plasującej się na 50. pozycji.

W pierwszej rundzie Agnieszka miała wolny los. Jej kolejną rywalką będzie występująca w Cincinnati dzięki "dzikiej karcie" Amerykanka Sloane Stephens, która w środę wygrała z Włoszką Camilą Giorgi 6:2, 6:1.

Urszula Radwańska awansowała do III rundy po pojedynku z Jarosławą Szwedową. Tenisistka z Kazachstanu skreczowała w drugim secie przy stanie 4:1 dla Polki. Pierwszego seta wygrała Szwedowa 6:4.

O awans do ćwierćfinału Urszula zagra z rozstawioną z numerem trzecim triumfatorką tegorocznego Wimbledonu i igrzysk olimpijskich w Londynie Sereną Williams. Będzie to ich czwarte spotkanie, trzy poprzednie bez straty seta wygrała Amerykanka.

Także wczoraj hiszpański tenisista Rafael Nadal poinformował, że nie wystąpi w rozpoczynającym się 27 sierpnia w Nowym Jorku turnieju wielkoszlemowym US Open. - Jest mi bardzo smutno, że nie udało mi się odpowiednio przygotować. Nie jestem w najwyższej formie, a dodatkowo dokucza mi kolano - powiedział Nadal, trzeci w światowym rankingu, który na korcie po raz ostatni pojawił się w czerwcu.