Awans Radwańskiej

aga
TENIS. Agnieszka Radwańska jest już w IV rudzie turnieju WTA w Miami (pula nagród 4,5 mln dolarów). Krakowianka pokonała Rosjankę Marię Kirilenko 7-6, 6-3 w godzinę i 50 minut.

To był już siódmy pojedynek krakowianki z jej byłą partnerką deblową. Ostatni w Indian Wells, dwa tygodnie temu, również zakończył się jej zwycięstwem. Tym razem tylko w pierwszym secie Rosjanka dotrzymywała kroku Polce. W drugiej partii nasza tenisistka dominowała na korcie i zasłużenie wygrała.

Radwańska ze Słowaczką Danielą Hantuchovą jest też w II rundzie debla po wygranej z Rosjankami Wierą Duszewiną i Jekateriną Makarową 6-3, 1-6, 10-7. Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, rozstawieni z nr 5, odpadli w I rundzie. Przegrali z Jonathanem Erlichem i Andy'm Ramem z Izraela 5-7, 4-6. Klaudia Jans i Alicja Rosolska uległy Czeszkom Ivecie Benesovej i Barborze Zahalovej-Strycovej 2-6, 5-7.

Marta Domachowska przegrała ze Szwajcarką Stefanie Voegele (nr 8) 7-6 (7:3), 5-7, 2-6 w finale halowego turnieju ITF na twardych kortach w Bath w Wielkiej Brytanii (pula nagród 25 tys. dol.). W deblu razem z Katarzyną Piter uległa Węgierce Timei Babos i Anne Kremer z Luksemburga 6-7 (5:7), 2-6. (aga)