Awans Radwańskiej

AGA
TENIS. W turnieju WTA w malezyjskim Kuala Lumpur (pula nagród 220 tys. dol.) rozstawiona z numerem 1 Agnieszka Radwańska wygrała wczoraj dwa mecze. Dzięki temu jest już w ćwierćfinale.

Krakowianka najpierw dokończyła spotkanie z Akguł Amanmuradową z Uzbekistanu (przerwane w środę z powodu ulewy przy stanie 3-3 w drugim secie), wygrywając 6-2, 6-4. Po przerwie na odpoczynek, polska tenisistka w meczu drugiej rundy pokonała Czeszkę Karolinę Pliskovą 6-4, 6-4. Na zwycięstwo nad kwalifikantką potrzebowała godziny i dziesięciu minut.

Kolejną przeciwniczką Radwańskiej będzie inna zawodniczka z eliminacji turnieju, Su-Wei Hsieh z Tajwanu.