Awans Realu

FIL
Inter - Lille. Cieszy się zdobywca pierwszego gola dla gospodarzy Walter Samuel. W jasnym stroju Ireneusz Jeleń. Fot. EPA/Daniel Dal Zennaro
We wczorajszych spotkaniach grupy B 4. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów Trabzonspor (z Arkadiuszem Głowackim i Adrianem Mierzejewskim - przebywali na boisku odpowiednio 90 i 81 minut; Pawła Brożka zabrakło w kadrze meczowej) zremisował u siebie z CSKA Moskwa 0-0, natomiast Lille (z Ireneuszem Jeleniem - grał do przerwy, i Ludovikiem Obraniakiem - grał od 60 minuty) przegrało na wyjeździe z Interem Mediolan 1-2. Awans do fazy grupowej zapewnił sobie Real Madryt.

LIGA MISTRZÓW. Zespoły polskich piłkarzy - Lille i Trabzonspor - bez zwycięstw we wczorajszych meczach

W pierwszej połowie mecz w Trabzonie był wyrównany, ale pod bramką rywali aktywniejsi byli goście (7-3 w strzałach). Najlepsze okazje dla nich miał Doumbia; najpierw po jego strzale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców, a potem nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Zenginem. Gospodarze grali przeciętnie. Głowacki miał sporo pracy, uganiając się za Doumbią i Vagnerem Love. Aktywnie grał Mierzejewski, który popisał się m.in. przechwytem piłki na połowie boiska rywali i próbował pokonać Gabułowa strzałem zza pola karnego.

Zaraz po przerwie "Mierzej" znakomicie zagrał do Yilmaza, ten jednak był na minimalnym spalonym. W 58 min Polak zarobił żółtą kartkę za zagranie ręką i... potem był niemal zupełnie niewidoczny, w efekcie został zmieniony przez Ankguna. Okazję dla Trabzonsporu miał Alanzinho, ale strzelił za słabo. Goście od 74 min grali w "10", gdyż za drugie "żółtko" boisko opuścił Doumbia. W końcówce meczu Zengin obronił strzały głową Ignaszewicza i nogą Dzagojewa. W rewanżu po kornerze i "główce" Celustki piłka trafiła w słupek.

Średnia wieku pierwszej "11" Interu wynosiła 31 lat i 317 dni. To najstarszy wyjściowy skład w historii Ligi Mistrzów. Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 3 min, ale Diego trafił w poprzeczkę. Kwadrans później po rzucie rożnym Sneijdera do piłki wyskoczył Samuel i głową wpakował ją do siatki. W 25 min Jeleń zdecydował się na strzał z 20 metrów, jednak za słaby, by zaskoczyć Castellazziego. Tuż przed przerwą znowu miał okazję, ale sędzia odgwizdał spalonego. Na drugą połowę już nie wyszedł, zastąpił go De Melo. Po godzinie gry na boisku pojawił się Obraniak, który zmienił Sowa. Wynik podwyższył Milito, dostawiając nogę po rajdzie i zagraniu Zanettiego. Goście w końcówce meczu odpowiedzieli strzałem Hazarda (obrona Castellaziego) i golem De Melo.

WYNIKI

GRUPA A: Bayern Monachium - Napoli 3-2 (3-1), Gomez 17, 23 i 42 - Fernandez 45 i 79, cz.k.: Badstuber 77 - Zuniga 70; Villarreal - Manchester City 0-3 (0-2), Y. Toure 30 i 71, Balotelli 45 karny.

1. Bayern 4 10 8-3

2. Manchester C. 4 7 6-4

3. Napoli 4 5 6-5

4. Villarrel 4 0 1-9

GRUPA B: Inter Mediolan - Lille 2-1 (1-0), Samuel 18, Milito 65 - De Melo 83; Trabzonspor - CSKA Moskwa 0-0, cz.k: Doumbia (CSKA) 74.

1. Inter 4 9 6-4

2. CSKA Moskwa 4 5 7-5

3. Trabzonspor 4 5 2-4

4. Lille 4 2 4-6

GRUPA C: Manchester United - Otelul Galati 2-0 (1-0), Valencia 8, Rooney 87; Benfica Lizbona - FC Basel 1-1 (1-0), Rodrigo 4 - Huggel 64.

1. Manchester U. 4 8 8-4

2. Benfica 4 8 5-2

3. FC Basel 4 5 6-7

4. Otelul 4 0 1-7

GRUPA D: Olympique Lyon - Real Madryt 0-2 (0-1), Ronaldo 24 i 69 karny; Ajax Amsterdam - Dinamo Zagrzeb 4-0 (2-0), van der Wiel 20, Sulejmani 25, de Jong 65, Lodeiro 90+2.

1. Real 4 12 10-0

2. Ajax 4 7 6-3

3. Olympique L. 4 4 2-6

4. Dinamo 4 0 0-9