Awans w komplecie

(PAN)
Siatkówka. Cztery małopolskie drużyny przystąpiły do gry w finałowych turniejach barażowych o awans do II ligi i wszystkie zobaczymy po wakacjach w rozgrywkach szczebla centralnego.

Na awansie bardzo zależało siatkarzom Hutnika II. Zespół utrzymał sporą część składu osobowego po wycofaniu się zimą z rozgrywek pierwszoligowych i pewnie wywalczył awans do drugiej ligi. Podopieczni trenera Mirosława Janawy w pierwszym meczu pokonali Choroszczną Olsztyn 3:0, drugiego seta wygrywając 25:9! Awans przypieczętowali pokonując pewnie 3:0 UKS Żarów.

W miejscowości Dobre rywalizowali siatkarze nowosądeckiego Dunajca. Oparta na bardzo zdolnej młodzieży ekipa pokonała 3:2 MOSiR Sieradz oraz w takim samym stosunku Trójkę Mikołów.

Po dwóch dniach rywalizacji awans w kieszeni miały także siatkarki MKS Maraton Krzeszowice. Podopieczne Marty Kurek wygrały 3:2 z Jedynką Siwierz oraz 3:1 z Silesią Volley Chorzów i po pięciu latach wróciły na szczebel centralny.

Krócej o dwa lata trwała przerwa w drugoligowych występach siatkarek Sandecji Nowy Sącz. Najlepsza ekipa małopolskiej trzeciej ligi o awans rywalizowała w Tuliszkowie. W piątek wygrała z Volleyem Płock 3:1, a dzień później awans zapewniła sobie pokonując Burzę Borowa Wieś 3:2.

W przyszłym sezonie w II lidze mężczyzn zagrają cztery zespoły z Małopolski, a wśród kobiet trzy lub cztery (w zależności od losów PWSZ Grupy Azoty Tarnów).