Awansowali, ale swoją grą nie zachwycili

ALG
SPORT. W meczu III rundy piłkarskiego Pucharu Polski Proszowianka wyeliminowała Clepardię Kraków po serii rzutów karnych 5 - 4. Mecz po 90 minutach zakończył się wynikiem 0 - 0.

W jedenastce, która wyszła na boisko mecz ligowy w Zabierzowie trener Miś dokonał sześciu zmian. I do przerwy miejscowi mogli mówić o dużym szczęściu, że remisowali. Rywale dwa razy trafili w słupek, kilka razy znakomicie spisał się Zawartka.

Po przerwie proszowianie odzyskali inicjatywę, ale bramki nie zdobyli. W rzutach karnych pomylił się już w pierwszym strzale Mączyński (obronił Zawartka). Potem wszyscy strzelali celnie. Dla Proszo-wianki: Hul, A. Przeniosło, Mach, M. Przeniosło i Głąbicki.

Proszowianka: Zawartka - Sowa, Głąbicki, M. Gorzkowski, Krawiec (46 Hul) - T. Przeniosło, Tyrka (46 A. Przeniosło), Biela (46 Mach), O. Gorzkowski, Wrona-Kowalski. Sędziowała Sylwia Biernat.