Awansowały do I ligi

JOT
W turnieju o wejście do I ligi, rozegranym we Wrocławiu, awans wywalczył zespół koszykarek Wisły II.

Koszykarki Wisły II

Krakowianki pokonały najpierw GTK Gorlice 84-43 (18-14, 24-6, 28-13, 11-10). Punkty: Radwan 20, Rezler 14, Ratomska 13, Kasprzak 11, Janiszewska 9, Kobryń 7, Wnek 7, Gawor 2 - Job 14, Ulaszek 13, Nowak 6, Bogdan 4, Glista 4, Jurusik 2.
   Tylko w I kwarcie mecz był wyrównany, potem już przeważały wiślaczki. W III kwarcie Wisła, w której zagrało (w zgodzie z regulaminem) kilka zawodniczek mających za sobą występy w ekstraklasie, prowadziła różnicą 50 pkt.
   W drugim meczu, decydującym bezpośrednio o awansie, Wisła II pokonała Sokół MOS Wrocław 95-63 (24-18, 23-12, 25-17, 23-16). Punkty: Radwan 27, Kasprzak 21, Kobryń 19, Ratomska 10, Rezler 10, Gawor 3, Janiszewska 3, Kołodziej 2 - najwięcej dla wrocławianek: Stempniewicz 31.
   Po I wyrównanej kwarcie w pozostałych przeważał zespół gości. Trener Wisły II Aldona Patycka: - Cieszymy się wszystkie z wywalczonego awansu. W meczu z wrocławiankami mój zespół zrealizował całość planu. Mimo iż drużyna MOS walczyła z ambicją, więcej atutów było po naszej stronie. Gra w obronie i szybki atak funkcjonowały bezbłędnie. Drużyna rezerw Wisły jeszcze nie idzie na urlop, nadal będziemy trenować.(JOT)