Awansowały!

JEC
Bardzo dobrze radzą sobie kadetki STS Sandecja w rozgrywkach ligowych. Dzięki kolejnym zwycięstwom, awansowały do finałów wojewódzkich, gdzie obok zespołu Ogniwa Piwniczna walczyć będą o awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

Turniej w Nowym Sączu

STS Sandecja

Nowy Sącz - MKS

Andrychów 3-0

(25-17, 29-27, 25-17)

Sędziowali: Kazimierz Mordarski i Andrzej Bączek z Nowego Sącza, Widzów: 100.
   STS: Mogilska, Kuliś, Wajda, Wójsik, Studzińska, Orzechowska; Tokarczyk - libero, Małek.
   MKS: Oleksy, Wcisło, Koziołek, Rożek, Dybał, Ślęzak.
   Sądeczanki od początku meczu narzuciły duże tempo. Rywalki nie potrafiły zatrzymać ataków gospodyń oraz mocnej zagrywki. Najbardziej emocjonujący był set drugi. Zespół STS Sandecja prowadził do stanu 18-17. W tym momencie sądeczanki popełniły błąd w odbiorze zagrywki i zrobiło się 19-22. Na szczęście po zagraniach Wajdy i zagrywce Orzechowskiej był remis 25-25. Następne punkty drużyny zdobywały na zmianę. Przy stanie 27-27 Wajda wywalczyła punkt, a kolejny sądeczanki zdobyły po bloku Wajdy z Orzechowską.
   Trzeci set był wyrównany tylko do stanu 10-8. Później zespół STS Sandecja szybko wypracował pięciopunktową przewagę, a pod koniec seta jeszcze wyższą.
   W niedzielę sądeczanki grały na wyjeździe w Kętach, pokonując rywalki.