Awaria sprzęgła

PIET
ŻUŻEL. W czwartek na torze w Gorzowie rozegrany został finał Indywidualnych Mistrzostw Ligi Juniorów.

W zawodach wystąpili dwaj zawodnicy Tauronu, Kiełbasa i Jamróg. Obaj zakończyli rywalizację w środku stawki. Zawody zakończyły się zwycięstwem zawodnika Caelum Stali Gorzów Przemysława Pawlickiego, który zdobył komplet 15 pkt. Tuż za nim uplasował się jego młodszy brat Piotr Pawlicki jr, reprezentujący barwy Unii Leszno, który zgromadził 14 pkt. Z dwójki tarnowian lepiej zaprezentował się Szymon Kiełbasa, z 9 pkt. (1,2,3,2,1) zakończył zawody na 6. miejscu. - Szymon swój pierwszy wyścig ukończył na zdefektowanym motocyklu, awarii uległo bowiem sprzęgło. W kolejnych biegach jechał dobrze przegrywając z Emilem Pulczyńskim z Unibaksu i Łukaszem Sówką z Falubazu. W ostatnim biegu zawodów zmierzył się z niepokonanymi braćmi Pawlickimi. Przyjechał na metę za ich plecami, ale należy podkreślić, że starszy z braci Pawlickich otrzymał w tym wyścigu od sędziego ostrzeżenie za niebezpieczne blokowanie naszego zawodnika - podsumował występ Kiełbasy trener Paweł Baran.

Drugi z tarnowian Jakub Jamróg zdobył w Gorzowie 8 pkt. (1,1,2,2,2) i zajął 8. miejsce. - Jestem zadowolony z jego postawy. W swoim pierwszym wyścigu pokonał m.in. Pulczyńskiego, a w trzech ostatnich przegrywał tylko odpowiednio z Kiełbasą, Borysem Miturskim z Włókniarza Częstochowa i Szymonem Woźniakiem z Polonii Bydgoszcz - poinformował szkoleniowiec "Jaskółek". (PIET)