Azarenka za mocna

AGA
TENIS. Na trzeciej rundzie zakończyła udział w turnieju na twardych kortach w Indian Wells (pula nagród 4,5 miliona dolarów) młodsza siostra Agnieszki - Urszula Radwańska.

Krakowianka, grająca z "zamrożonym rankingiem", przegrała z Białorusinką Wiktorią Azarenką (rozstawiona z nr 8) 6-7, 3-6. Mimo porażki krakowianka zasłużyła na wielkie brawa.

Przez większość meczu grała z bardziej utytułowaną i doświadczoną rywalką, jak równy z równym. W pierwszym secie Ula prowadziła nawet 6-5 i 30-0 i była o dwie piłki od wygrania pierwszej partii. Azarenka w kluczowym momentach grała jednak bardzo skutecznie. Zdołała wyrównać, a następnie wygrać tie-breaka. W drugim secie Ula przegrywała 3-4 i wtedy rywalka jej odskoczyła i wygrała. W nocy rywalką Białorusinki w walce o ćwierćfinał była Agnieszka Radwańska (mecz zakończył się już po zamknięciu numeru). - Dobrze, że w drabince nie ma więcej Radwańskich - mówiła Azarenka ze śmiechem.

Do formy wraca była liderka światowego rankingu Dinara Safina. Rosjanka (aktualnie 108.) pokonała w trzeciej rundzie rozstawioną z numerem czwartym Australijkę Samanthę Stosur 7-6, 6-4.

Mamy trzy polskie tenisistki w ćwierćfinałach debla. Agnieszka Radwańska w parze ze Słowaczką Danielą Hantuchovą zmierzą się w walce o półfinał z Amerykanką Vanią King i Jarosławą Szwedową z Kazachstanu, rozstawionymi z numerem cztery. Klaudia Jans i Alicja Rosolska z kolei zagrają z Sonią Mirzą z Indii i Rosjanką Jeleną Wiesniną.

Polsko-austriacki debel Łukasz Kubot i Oliver Marach przegrał z Serbami Novakiem Djokovicem i Viktorem Troickim 2-6, 6-4, 7-10 w drugiej rundzie.

Wyniki IV rundy kobiet: Ivanović (Serbia, 19) - Janković (Serbia, 6) 6-4, 6-2, Bartoli (Francja, 15) - Clijsters (Belgia, 2) 3-6, 3-1 krecz Clijsters.