AZS AGH i Galicja ciągle w formie

Mateusz Wysoczyński (AZS AGH)
Mateusz Wysoczyński (AZS AGH) Fot. Andrzej Wiśniewski
Pływanie. Pierwsze w Nowym Roku zawody Grand Prix Małopolski rozegrane zostały w Nowym Targu. W imprezie miejsca na podium wywalczyli zawodnicy klubów z naszego regionu.

W najwyższej kategorii, 17 lat i starsi, tradycyjnie dominowali przedstawiciele AZS AGH Kraków. Wygrali punktację drużynową i sporo konkurencji. W klasyfikacji na najlepszych zawodników zwyciężyli Paulina Uryga (była najszybsza na 100 i 200 m stylem klasycznym, 200 i 400 m zmiennym) oraz Mateusz Wysoczyński (wygrał na 50 i 200 m dowolnym, 50 i 100 m motylkowym).

Drugie lokaty w tym rankingu zajęli Luigia Sirignano (najlepsza na 50 i 200 m dowolnym) oraz Krystian Bałabuch (100 m klasycznym i 200 m zmiennym). Zwycięstwa odnosili także Mateusz Ungeheuer (100 i 200 m grzbietem), Anna Kozłowska (100 m motylkowym i 100 m grzbietowym) i Martyna Żarłok (100 m grzbietowym).

W dwóch młodzieżowych grupach najlepszą ekipą okazała się SMS Galicja Kraków (w najstarszej kategorii zajęła 3. miejsce). W gronie 15-16-latków indywidualny ranking wygrali Marcin Goraj (najszybszy na 100 m klasycznym, 200 m motylkowym, 200 m dowolnym) i Magdalena Serafin (50 i 200 m dowolnym), a w kategorii 14 lat - Filip Lewicki (200 m dowolnym).

Z Solnego Miasta Wieliczka wyróżniła się Katarzyna Peciak, która w kategorii 15-16 lat uzyskała najlepszy czas na 50 m kraulem (zwycięstwem podzieliła się z Serafin) i 100 m motylkowym. Na 50 m dowolnym 14-latków triumfował Kamil Zając. Najlepsze wyniki dla Aquariusa Myślenice - 2. miejsca - uzyskali Kamil Bazyl (100 m klasycznym w kategorii 17 lat i starsi) i Edgar Piechota (200 m grzbietowym 14-latków).