AZS Collegium Medicum UJ mistrzem Polski

Pawel Panus
Pawel Panus
Reprezentacja AZS Collegium Medicum UJ obroniła tytuł Mistrzów Polski Uczelni Medycznych w futsalu. W rozegranym w Łodzi turnieju nasi zawodnicy wygrali pięć z sześciu spotkań.

Krakowianie wygrali z: UM Gdańsk 3:2, UM Lublin 2:1, PUM Szczecin 5:2, UM Łódź 6:1 i w finale ponownie z ekipą z Gdańska 3:2 (po dogrywce). jedyną drużyną, która pokonała krakowian był CM UMK Bydgoszcz (1:7).
W meczu decydującym o mistrzowskim walka była na całego. Wynik otworzył w 5 min Jakub Sieprawski pewnie egzekwując rzut karny. Na początku drugiej połowy zawodnicy z Gdańska zdobyli dwa gole w bardzo krótkim odstępie czasu i zrobiło się nerwowo. Szansę na zwycięstwo dla krakowian przywrócił Sieprawski, doprowadzając do wyrównania na niespełna 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Gdańszczanie mogli już wcześniej przypieczętować wygraną, jednak na przeszkodzie stał cudownie broniący Michał Starmach (wybrany najlepszym bramkarzem turnieju). Do wyłonienia zwycięscy potrzebna była dogrywka, a decydującą o triumfie krakowian bramkę zdobył Maciej Filipowski.
W reprezentacji AZS Collegium Medicum UJ prowadzonej przez Czesława Klima grali: Michał Starmach, Grzegorz Ginter, Mateusz Bogusławski, Piotr Czyrka, Maciej Filipowski, Jakub Sieprawski, Tomasz Sobolewski, Mariusz Łaziński, Piotr Kozak, Jakub Karpiński, Maciej Migoń i Konrad Kwolek.