AZS UJ Kraków - Wanda Słomniczanka. Popis "Jagiellonek" w półfinale ekstraligi [ZDJĘCIA: MECZ, KIBICE]

boch
AZS UJ Kraków - Wanda Słomniczanka
AZS UJ Kraków - Wanda Słomniczanka Andrzej Wiśniewski
W niedzielnym meczu o złoto ekstraligi futsalu kobiet zagra ekipa AZS UJ Kraków, która w półfinale pokonała 5:1 (5:0) Wandę UEK Słomniczankę. Spotkanie w hali Orła Piaski Wielkie - gdzie odbywa się turniej Final Four - było popisem "Jagiellonek".

A konkretnie - popisem była ich gra w początkowych 12 minutach meczu, kiedy zdobyły pięć goli, całkowicie pozbawiając rywalki nadziei na sukces. Pierwszą bramkę dla AZS UJ Natalia Sitarz zdobyła już w 14 sekundzie spotkania, kolejne gole strzeliły: Anna Zapała (3 min), Ewelina Bolko (5), Małgorzata Bartosiewicz (12) i ponownie Sitarz (12). Wanda Słomniczanka odpowiedziała tylko trafieniem Adrianny Sobolewskiej na początku II połowy (21 min).

W niedzielnym finale o godz. 15 "Jagiellonki" zmierzą się z Rolnikiem Głogówek, który w półfinale zwyciężył 2:1 AZS UAM Poznań. Ta ekipa będzie z kolei przeciwnikiem Wandy Słomniczanki w spotkaniu o 3. miejsce, godz. 13.