Bal w Zielonej Górze

(ŻUK)
MTB. Bardzo dobrze spisała się Agnieszka Bal ze Skomielnej Białej w wyścigu o Puchar Prezydenta Zielonej Góry. Reprezentantka LuboniaTeam Head wygrała w kategorii kobiet open.

Kobiety miały do pokonania 10-kilometrowy dystans. Bal wyraźnie wyprzedziła resztę stawki, o 2.57 min pokonując Patrycję Lorkowską z Cartusii. Druga z reprezentantek Lubonia Patrycja Unicka była piąta, ale już ze sporą stratą 7.24 min.

- Jesteśmy po zgrupowaniu w Chorwacji - mówi Marek Karkula, trener najmłodszych grup wiekowych w klubie. - Tam wystąpiliśmy w trudnym wyścigu Kamenjak Rocky Trails, w którym wśród juniorek młodszych Maja Latawiec zajęła trzecie miejsce, a Maciej Biedrończyk, startujący w tej samej kategorii lecz w __gronie chłopców, wywalczył drugą lokatę.

Biedrończyk miał więc w Zielonej Górze apetyt na miejsce na podium, ale uplasował się dopiero na 12. pozycji. Z kolei startujący pierwszy rok w kategorii juniora Jarosław Żur był trzeci. - Zawodników, którzy będą regularnie startować mamy 20 - mówi Karkula. - Na pewno będziemy starali się pokazać głównie w wyścigach krajowych, co nie oznacza wcale, że mamy zamiar zrezygnować z wyjazdów zagranicznych. Na pewno będzie spora rywalizacja o miejsce w składzie na wyjazdy, bo nie będziemy startować większym składem niż 15 osób. Bardzo cieszymy się z tego, że nawiązaliśmy współpra_cę _z Headem. To firma znana z produkcji nart, ale też rowerów. Powoli zmieniamy nasz sprzęt.