Baran szósty w Polsce

Paweł Panuś
W Suchedniowie zorganizowano Mistrzostwa Polski w szachach do lat 6. Do rywalizacji zgłosiło się 34 chłopców. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund i tempem gry 30 minut na zawodnika na partię.

KS MOS Wieliczka reprezentował Krzysztof Baran, który rywalizował z zawodnikami: UKS Czarny Koń Olkusz, Akademia Szachowa Gliwice, Skierniewice, Przedszkole nr 159 Warszawa, MUKS Stoczek 45 Białystok, MTSz Mińsk Mazowiecki, KSz Javena Hańcza Suwałki, UKS SP 321 Warszawa -Bemowo, Elbląg. Krzysztof wygrał 6 partii a przegrał 3 partie.
Mając 6 punktów zajął 6. miejsce. Podobną ilość punktów zdobyli zawodnicy od miejsca 4 do 7. Mistrzem Polski został Wojciech Wielgus z Akademii Szachowej Gliwice zdobywając  7,5 punktu. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki, a najlepsi puchary i nagrody pieniężne. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom zamki dmuchane, boisko do gry w piłkę nożną, trampolinę, wóz z kulkami oraz wycieczkę do Starachowic do Muzeum Przyrody i Techniki.. Dla osób towarzyszących zorganizowano turniej w szachach błyskawicznych.
Krzysztof Baran dostał ogromne brawa od rodziców przedszkolaków w Przedszkolu Samorządowym w Koźmicach Wielkich, którego jest wychowankiem.
Warto wspomnieć, że młody zawodnik na co dzień uczęszcza na zajęcia szachowe prowadzone przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce.