Baraże o Euro 2016. Remis Ukrainy na wagę awansu

Bartosz Karcz
Darko Bandic
Ukraina awansowała do finałów mistrzostw Europy we Francji. W rewanżowym meczu barażowym nasi wschodni sąsiedzi zremisowali na wyjeździe 1:1 ze Słowenią, a że w pierwszym spotkaniu wygrali we Lwowie 2:0, to oni zagrają nad Sekwaną.

Słoweńcy zaczęli rewanżowe spotkanie bardzo dobrze, bo już w 11 min odrobili połowę strat. Z prawej strony dośrodkował Valter Birsa, a akcję celnym strzałem sfinalizował Bostjan Cesar. Gospodarze mieli zatem jeszcze prawie 80 minut regulaminowego czasu gry na zdobycie jednej bramki i doprowadzenie przynajmniej do dogrywki. Ta sztuka ostatecznie im się nie udała, a w samej końcówce gola strzelili Ukraińcy, który przesądził już na 100 procent sprawę awansu.

Słowenia – Ukraina 1:1 (1:0)
Bramka: 1:0 Cesar 11, 1:1 Jarmolenko 90.
Sędziował: Cuneyt Cakir (Turcja). Żółte kartki: Cesar, Jokić, Pecnik, Lazarević – Konoplianka, Rybalka. Czerwona kartka: Brecko. Pierwszy mecz 0:2 i awans Ukrainy.
Słowenia: Handanović – Brecko, B. Ilić, Cesar, Jokić – Krhin – Pecnik (67 Ilicić), Kampl – Birsa (80 Lazarević) – Bezjak (68 Ljubijankić), Novaković.
Ukraina: Pjatow – Fedecki, Khacheridi, Rakicki, Szewczuk - Rybalka – Jarmołenko, Stiepanienko, Sydorczuk (61 Garmasz), Konoplianka (90 Tymoszczuk) – Sełezniow (80 Krawiec).

Materiał oryginalny: Baraże o Euro 2016. Remis Ukrainy na wagę awansu - Gazeta Krakowska