Baraże o miejsce w podhalańskiej klasie A

Fragment meczu Szarotka - Wiatr (1-4) Fot. Maciej Zubek
ZOR Frydman - Błyskawica Kaciwn 2-0 (0-0)

1-0 Młynarczyk 65 z karnego, 2-0 Młynarczyk 76. Sędziował: Stanisław Tworek z Tylmanowej. Żółte kartki: A. Janczy, S. Janczy, Młynarczyk - D. Gawłowicz. ZOR utrzymał się w A klasie.
ZOR: M. Janczy - Kutarnia, B. Brynczka (88 Milaniak), A. Janczy, Zygmond, G. Błachut, Masłowski (65 S. Janczy), Młynarczyk, E. Brynczka (80 Rusnak), Ferko, M. Błachut.
Błyskawica: Jamróz - Wójcik, W. Hasaj (88 Dalyga), Michał Hasaj, Findura, Ł. Gawłowicz, M. Magiera (68 A. Magiera), Maciej Hasaj, D. Gawłowicz, Pitoń.
Pierwsze minuty spotkania to wyraźna przewaga drużyny z Frydmana. Już w 4 min po indywidualnej akcji Młynarczyk groźnie uderzał, ale Jamróz udanie interweniował. W 13 min E. Brynczka miał dobrą sytuację, ale strzelił nad poprzeczką. W 18 min pierwszą groźną akcję wyprowadziła Błyskawica i po uderzeniu Macieja Hasaja, M. Janczy miał spore problemy z obroną. Cztery minuty później fatalnie z 10 metrów przestrzelił pomocnik ZOR, Ferko. Tuż przed przerwą Pitoń wywalczył sobie piłkę na szesnastym metrze, uderzył jednak zbyt lekko by zaskoczyć M. Janczego.
Druga połowa doskonale mogła rozpocząć się dla Błyskawicy, ale M. Magiera będąc sam przez bramkarzem rywali pogubił się i w efekcie stracił piłkę. Przez kolejnych kilkanaście minut obie strony miał olbrzymie problemy ze skonstruowaniem składnej akcji. Wreszcie w 65 min W. Hasaj zagrał ręką we własnym polu karnym i arbiter bez wahania wskazał na "jedenastkę", której skutecznym egzekutorem był Młynarczyk. Pięć minut później po drugiej stronie ładnie uderzał Pitoń, ale piłka minęła poprzeczkę bramki ZORu. W 76 min drużyna z Frydmana przypieczętowała utrzymanie w A klasie. Po szybkim kontrataku, Młynarczyk znalazł się sam na sam z Jamrozem, położył go zwodem i strzałem do pustej bramki ustalił wynik spotkania.
MACIEJ ZUBEK
Szarotka Nowy Targ - Wiatr Ludźmierz 1-4 (0-1)
0-1 W. Siuta 43, 0-2 W. Siuta 53, 1-2 Karpiel 57 z karnego, 1-3 W. Siuta 72, 1-4 W. Siuta 85. Sędziował: Jan Chlipała z Ochotnicy. Żółte kartki: Hajnos - Czaja, W. Siuta, Bobek. Wiatr Ludźmierz awansował do A klasy.
Szarotka: Piwowarski - Dziurdzik, Gołuchowski, Sewielski (46 P. Sulka), Leśniakiewicz (75 A. Ślusarek), Luberda, Hajnos, Słaboń, Radek, Wąchała (33 Karpiel).
Wiatr: Tylka - Handzel, Mrożek, Kubicz, Czaja (62 Luberda), W. Siuta, Rajczak, Szczęch, J. Siuta, Bobek, Borkowski (83 Ślimak).
Wicemistrz grupy zachodniej B klasy, Wiatr Ludźmierz pewnie pokonał osłabioną kadrowo przez kartki i kontuzję nowotarską Szarotkę i zastąpi ją w przyszłorocznych rozgrywkach A klasy. Pierwszy raz gorąco na murawie zrobiło się w 14 min, kiedy po uderzeniu Rajczaka z wolnego, ładną interwencją popisał Piwowarski. Dwie minuty później to nowotarżanie mogli prowadzić, ale Słaboń główkował nad poprzeczką. W 18 min po "kiksie" Gołuchowskiego, Piwowarski znów popisał się świetnym refleksem parując piłkę na rzut rożny. 18 letni bramkarz Szarotki w 24 min ponownie był bohaterem, po tym jak obronił uderzenie z 5 metrów jednego z graczy Wiatru. Kiedy wydawało się, ż pierwsza połowa zakończy się wynikiem bezbramkowym, w 43 min akcję prawą stroną przeprowadził J. Siuta, dośrodkował wzdłuż pola karnego a nadbiegający W. Siuta z bliska umieścił futbolówkę w siatce.
Osiem minut po przerwie Wiatr prowadził już 2-0, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się W. Siuta, tym razem finalizując uderzeniem głową, dośrodkowanie Borkowskiego. Cztery minuty później nowotarżanie zdobyli bramkę kontaktową. Uzyskał ją Karpiel, skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym jednego z rywali. W 59 min mógł być remis, ale i tym razem precyzji zabrakło Słaboniowi. W 72 min Wiatr ponownie prowadził dwiema bramkami, a po raz kolejny we znaki nowotarżanom dał się W. Siuta, który dośrodkowanie z rzutu rożnego Borkowskiego, strzałem głową zamienił na gola. 25-letni napastnik Wiatru, swój kapitalny występ, potwierdził czwartą bramką, zdobytą po skutecznej dobitce strzału Bobka.