Barażowi specjaliści

PAN
Centuria Chechło - Dłubnia Jangrot 8-0 (5-0)

Bramki: Bębnowski 2, Świeboda, Jezuita, Montak, Kulawik, Sadurski, Smętek. Sędziował Michał Kocjan (Olkusz). Widzów 400.
Centuria: Sierka - Baryczka (85 A. Rudy), R. Rudy, Przesnowski, P. Rudy - Świeboda (65 Sadurski), Montak, Piasecki, Kulawik - Jezuita (66 Pacia), Bębnowski (76 Smętek).
Dłubnia: Zatoń - Podlejski, Sarecki, Janowicz, Żaba - Wypasek, Motyl, Migza, Dybich - Górniak, Sołtysiak.
Tydzień temu Dłubnia na swoim boisku wygrała 2-1 dając nadzieję swoim kibicom na powrót po roku do klasy A. W rewanżu w składzie tej drużyny zabrakło skutecznych braci Kinclów oraz podstawowego bramkarza Deli co znacznie ułatwiło Centurii zadanie. W 3 minucie po szybkim ataku i strzale Bębnowskiego gospodarze odrobili straty z pierwszego meczu. Wkrótce potem na listę strzelców wpisał się Jezuita, a po 10 minutach było już 3-0 i rzesza kibiców w Chechle zaczęła świętować utrzymanie drużyny w klasie A. Warto przypomnieć, że zespół z Chechła do klasy A dostał się przed rokiem wygrywając barażową konfrontację z Prądnikiem Sułoszowa. Gracze z Jangrotu byli bezradni, a miejscowi przeprowadzali atak za atakiem, zwalniając dopiero w końcówce gdy prowadzili 8-0. Były te brawa dla Leszka Montaka, który w zespole z Chechła dzieli i rządzi w drugiej linii, a w dniu barażowego rewanżu kończył 41 lat. Jak na rozgrywającego przystało zaliczył na koncie dwie asysty, sam tez uniósł raz ręce w geście triumfu wpisując się na listę strzelców.
Sobotnia konfrontacja wcale nie zakończyła kompletowania drużyn, które od połowy sierpnia grać będą w olkuskiej klasie A. Beniaminek ULKS Trzyciąż wysłał dokumenty licencyjne i najprawdopodobniej zagra w klasie A, w miejsce wycofanej rezerwy IKS Olkusz zagra Michałowianka, która przeniosła się z krakowskiej klasy A. Na razie liczba drużyn jest kompletna, ale może okazać się, że w VI lidze zagra jednak Bolesław Bukowno i wówczas zarząd Podokręgu Olkusz podejmie decyzję jak uzupełnić brakujące miejsce.