Barca” przed Realem

(FIL)
Hiszpania. – Jest między nimi chemia – powiedział trener Barcelony Luis Enrique po pogromie Rayo Val­­­­le­cano 6:1. Miał na myśli Lio­nela Messiego oraz Luisa Suareza.

Messi pokusił się o klasyczny hat trick i to w ciągu zaledwie 13 minut (trafił do siatki z powtórzonego karnego, z dobitki i po indywidualnej akcji), a Sua­rez zdobył dwa gole. Przy stanie 5:1 Urug­wajczyk wyłożył piłkę Argentyńczykowi, ale ten nie zdołał uzyskać czwartej bramki. Po chwili Messi zaliczył asystę.

Messi ma na koncie 30 ligowych goli, dzięki czemu dogonił Cristiano Ro­naldo (Real Madryt). Przegonił go natomiast w liczbie ligowych hat-tric­ków (ma ich 24).

Czerwone kartki zobaczyli Dani Alves (Barcelona) w 80 minucie i Tito (Rayo) w 54 minucie.

Barcelona wyprzedziła w tabeli Real Madryt, który w sobotę przegrał w Bilbao z Athletikiem 0:1. Gola zdobył Aritz Aduriz, który głową wykorzystał dośrodkowanie Mikela Rico. Potem był bliski podwyższenia wyniku, ale tym razem główkował w słupek. Najlepszą sytuację dla Realu stworzył Gareth Bale; niemal z połowy boiska trafił w słupek.

– Brakuje nam trochę efektywności w ataku. Gramy za bardzo indywidualnie – przyznał trener Realu Carlo Ancelotti.

Deportivo przegrało u siebie z Sevillą 3:4. Pomocnik gospodarzy, były zawodnik Wisły Kraków, Cezary Wilk nie zmieścił się w kadrze meczowej. Pomocnik gości Grzegorz Kry­cho­wiak rozegrał cały mecz. Tuż przed przerwą został ukarany żółtą kartką.

Elche wygrało na własnym boisku z Al­merią 1:0. W bramce gospodarzy znów uda­ny występ zanotował Przemysław Tytoń. a

Wyniki

Athletic – Real M. 1:0 (1:0), Aduriz 26; Barcelona – Rayo 6:1 (1:0), Messi 56 k., 63 i 68, Su­arez 5 i 90+1, Pique 49 – Bueno 80; Deportivo – Sevilla 3:4 (1:1), Riera 28 i 72, Lucas 90+3 k. – Vitolo 33 i 52, Gameiro 65 k., Sidnei 83 s.; Levante – Ei­bar 2:1 (0:0), Bar­ral 65, K. Uche (były gracz Wisły) 67 – Ber­jon 55; Grana­da – Ma­laga 0:0; Elche – Almeria 1:0 (1:0), Rodriguez 6; Grana­da – Ma­laga 0:0; Sociedad – Espanyol 1:0 (1:0), Canales 38; Villarreal – Celta 4:1 (2:0), Dos San­tos 41, Musacchio 45, Vietto 73, Moreno 84 – Fernan­dez 50. Po zamknięciu numeru: Atletico – Valencia. Dziś: Cordoba – Getafe.

1. Barcelona 26 62 76–16

2. Real M. 26 61 75–24

3. Atletico 25 54 50–22

4. Valencia 25 53 45–21

5. Sevilla 26 49 46–33

6. Villarreal 26 48 43–24

7. Malaga 26 41 29–30

8. Athletic 26 33 23–31