"Barca" we mgle

FIL
Prowadząca w tabeli Sevilla przegrała na boisku Realu Saragossa 1-2. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał głową Diogo po centrze D'Alessandro. Bliscy wyrównania byli Renato i Fabiono, z kolei wynik mógł po kontrze podwyższyć Ewerthon. Na początku drugiej połowy po strzale i dobitce Milito było jednak już 2-0 dla Realu. Gdy po dośrodkowaniu Alvesa i strzale Fabiano zrobiło się tylko 2-1 goście zaatakowali z jeszcze większą energią, ale nie udało im się doprowadzić do remisu.

Hiszpania: Tylko punkt prowadzącego tercetu!

Żadna z drużyn z prowadzącego tercetu nie odniosła zwycięstwa!

Druga w tabeli Barcelona tylko zremisowała na boisku Geatfe 1-1. Inna sprawa, że zagrała w osłabionym składzie. Deco i Ronaldinho pauzowali za kartki, a Zambrotta, Thuram, Motta, Eto'o i Messi z powodu kontuzji. Gościom zaszkodziła też... mgła, unosząca się nad stadionem. Arbiter był jednak niewzruszony i kazał grać nawet, gdy warunki widoczności były bardzo złe. Gospodarze do przerwy mieli przewagę, ale świetnie bronił Valdes. W końcówce tej części gry Gudjohnsen spudłował w sytuacji sam na sam z bramkarzem Getafe. W 53 min dobrze dotąd spisujący się Marguez zagrał do... Guiza, który skwapliwie skorzystał z "prezentu". Dopiero wtedy Barca" uzyskała przewagę i w 69 min Xavi wyrównał z rzutu wolnego. 8 min później Pachon zmarnował bardzo dobrą okazję dla Getafe.
Real Madryt przegrał na boisku Deportivo La Coruna 0-2. Pierwszego gola zdobył z rzutu wolnego Capdevila w 10 min. "Królewscy" ruszyli do ataku, ale nie potrafili sobie poradzić z obroną rywali. Gospodarze kontrolowali obraz gry i na początku drugiej połowie strzelili drugą bramkę: Arizmendi ograł w polu karnym obrońców Realu i zagrał do Cristiana, a ten z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.
Atletico -**Gimnastic 0-0, czerwona kartka: Gabi (Atletico) 88; Sociedad -**Osasuna**2-1 (1-0), Prieto 20 karny, Aranburu 89 - Garcia 56; Saragossa -**Sevilla 2-1 (1-0), Diogo 14, Milito 51 - Fabiano 70, czerwona kartki: Diogo 95 - Fabiano 95; Getafe -**Barcelona**1-1 (0-0), Gueiza 54 - Xavi 70, czerwona kartka: Alexis (Getafe) 90+1; Levante -**Santander 2-0 (0-0), Camacho 61, Kapo 76; Espanyol -**Recreativo 0-1 (0-0), Vazquez 56; Mallorca -**Athletic 1-3 (0-1), Exposito 82 samob. - Urzaiz 30 i 53, Etxebarria 84; Betis -**Celta 1-0 (0-0), Sobis 60, czerwona kartka: Garcia (Celta) 68; Deportivo -**Real Madryt 2-0 (1-0), Capdevila 10, Cristian 55; Villarreal -**Valencia**0-1 (0-1), Angulo 4.