Barcelona nie odrobiła strat

Jerzy Filipiuk
Tomasz Bołt/Polskapresse
W rewanżowym meczu o Superpuchar Hiszpanii, Barcelona zremisowała na własnym stadionie z Athletic Bilbao 1:1. Trofeum zdobyli goście, którzy u siebie wygrali 4:0.

Gospodarze przed rewanżem nie ukrywali, że mają nadzieję na odrobienie strat, choć nigdy wcześniej Barcelonie udało się wygrać dwumeczu, gdy w pierwszym spotkaniu przegrała różnicą czterech bramek.

Mistrzowie Hiszpanii od początku meczu przystąpili do ataku. I mogli błyskawicznie prowadzić 2:0. Najpierw świetną okazję miał Pedro, a po chwili w poprzeczkę trafił Gerard Pique.

„Barca” nadal nacierała, ale jej akcje nie były już tak groźne jak w pierwszym kwadransie. Gospodarzom brakowało dokładności w końcowej fazie ofensywnych akcji.

Goście skutecznie się bronili i szukali okazji do wyprowadzania kontr. W 37 minucie mieli znakomitą sytuację do uzyskania prowadzenia, jednak Javier Eraso trafił w boczną siatkę.

W 43 minucie po dośrodkowaniu Ivana Rakiticia, Luis Suarez zagrał do Lionela Messiego, a ten z bliska wpakował piłkę do siatki.

W 56 minucie za dyskusję z sędzią liniowym, który nie zasygnalizował spalonego, czerwoną kartkę zobaczył Pique. 3 minuty później okazję do podwyższenia wyniku miał Rakitić.

Kolejne ataki Barcelony także nie przynosiły powodzenia. Tymczasem w 74 minucie, po fatalnym błędzie defensywy gospodarzy, zupełnie niepilnowany Aritz Aduriz „na raty” pokonał Bravo.

Gospodarze próbowali zdobyć zwycięskiego gola, jednak defensywa gości nie dała się zaskoczyć. W 85 minucie za brutalny faul na Javierze Mascherano z boiska został usunięty Kike Sola.

Barcelonie nie udało się zdobyć piątego w tym roku trofea. Wcześniej wygrała La Ligę, triumfowała w Lidze Mistrzów, wywalczyła Puchar Króla oraz zdobyła Superpuchar Hiszpanii. W tym roku zagra jeszcze o klubowe mistrzostwo świata.