Barcelona odpowiedziała Realowi

Jerzy Filipiuk
Pewnym, wyjazdowym zwycięstwem z Getafe 2:0 odpowiedziała Barcelona liderowi tabeli Realowi na jego wygraną u siebie z Las Palmas 3:1. Po 11 kolejkach obaj wielcy rywale mają po tyle samo punktów.

„Barca” dominowała przez całe spotkanie. Nie pozwalała gospodarzom na rozwinięcie skrzydeł. Szybko przerywała ich akcje zaczepne, do końca kontrolując rozwój sytuacji na boisku.

Przy obu golach asystował Sergi Roberto. Za pierwszym razem, w 37 minucie, zagrał... piętą do Luisa Suareza, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Vicente Guaitą. Za drugim razem, w 58 minucie, kapitalnie dośrodkował do Neymara, który popisał się celnym wolejem.

Potem wynik próbowali podwyższyć Neymar, Jordi Alba i Suarez. Po miesięcznej przerwie, spowodowanej kontuzją, do składu Barcelony – w 61 minucie – powrócił Andres Iniesta.

- Zagraliśmy kompletne spotkanie. Mieliśmy wszystko pod kontrolą. Praktycznie nie musieliśmy cierpieć. Nie było jednak łatwo. To nasza zasługa, a nie efekt słabości Getafe – nie krył satysfakcji po meczu trener obrońcy mistrzowskiego tytułu Luis Enrique.