Barcelona - Real bez bramek. Pierwsze takie El Clásico od 2002 roku

Tomasz Dębek
Leo Messi
Leo Messi JOSEP LAGO/AFP/East News
Real Madryt miał przewagę, ale jej nie wykorzystał. Środowe El Clásico na Camp Nou skończyło się remisem 0:0, a Barcelona pozostała liderem tabeli La Liga.

El Clásico tym razem bez fajerwerków. Ponad 93 tys. kibiców na Camp Nou obejrzało więcej żółtych kartek niż groźnych sytuacji podbramkowych. Po raz pierwszy od listopada 2002 r. mecz FC Barcelony z Realem skończył się bezbramkowym remisem (w kwietniu 2011 w finale Pucharu Króla po 90 minutach było 0:0, ale w dogrywce gola dla Królewskich strzelił Cristiano Ronaldo).

W pierwszej połowie najwięcej emocji wzbudziła sytuacja, po której piłkarze Realu reklamowali rzut karny. Sędzia pozostał jednak niewzruszony, faulu nie zauważył. Obu bramkarzy po razie musieli jednak wyręczać obrońcy. Gerard Pique musiał wybijać piłkę z linii bramkowej po strzale Daniego Carvajala, a Sergio Ramos po uderzeniu Sergiego Roberto.

Po przerwie najlepsze sytuacje miał Gareth Bale. Najpierw trafił jednak tylko w boczną siatkę. Później skierował piłkę do bramki, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Jak pokazały powtórki - jeśli faktycznie była, to minimalna.

Z podziału punktów bardziej zadowoleni mogę być gospodarze, którzy utrzymali pozycję lidera. Real po 17. kolejkach ma jednak tyle samo punktów co oni - 36.