Barcelona straciła Messiego

Jerzy Filipiuk
W meczu 6. kolejki ligi hiszpańskiej Barcelona pokonała na własnym boisku beniaminka Las Palmas 2:1, ale okupiła to stratą kontuzjowanego Lionela Messiego.

Gwiazdor obrońcy tytułu doznał naderwania więzadła pobocznego i musi, jak poinformowały służby medyczne katalońskiego kluby, pauzować przez siedem lub osiem tygodni.

Messi zszedł z boiska w 9 minucie. Wcześniej, w 3 minucie, gdy przymierzał się do strzału z ostrego kąta, zderzył się z Pedro Bigasem, ale po udzieleniu pomocy medycznej pozostał na boisku, by sprawdzić, czy może kontynuować grę. Okazało się, że nie, dlatego poprosił o zmianę.

Messi został natychmiast przewieziony do jednej z klinik, gdzie przeszedł badania. Na stadion powrócił, gdy jeszcze trwał mecz. Kulał.

Pod jego nieobecność oba gole dla gospodarzy zdobył Luis Suarez – w 25 minucie głową i w 54 minucie nogą. W 66 minucie mogło być już 3:0, ale rzutu karnego nie wykorzystał Neymar (strzelił nad poprzeczkę).

Goście gola zdobyli w 88 minucie po błędzie Javiera Mascherano, strzale Jonathana Viery i odbiciu się piłki od nogi Gerarda Pique.