Barcelona wyprzedziła Real, Messi dogonił Ronaldo

Jerzy Filipiuk
Nowym liderem tabeli ligi hiszpańskiej została Barcelona, która dziś rozgromiła na własnym boisku Rayo Vallecano 6:1 (1:0).

„Barca” wyprzedziła w tabeli o jeden punkt Real Madryt, który w sobotę niespodziewanie przegrał w Bilbao z Athletic 0:1.

Trzy bramki dla Barcelony strzelił Lionel Messi – w 56 minucie z powtórzonego rzutu karnego, w 63 minucie z dobitki i w 68 minucie po indywidualnej akcji – dzięki czemu z 30 golami na koncie zrównał się w klasyfikacji strzelców z Cristiano Ronaldo (Real Madryt).

Dwa razy bramkarza Rayo pokonał Luis Suarez – w 49 minucie i w doliczonym już czasie gry. W tym sezonie zdobył siedem goli w La Liga, w tym pięć w ostatnich pięciu spotkaniach.

Jedną bramkę dla „Barcy” uzyskał Gerard Pique. Honorowe trafienie dla Rayo zaliczył z rzutu karnego Alberto Bueno. Czerwone kartki zobaczyli Dani Alves (Barcelona) w 80 minucie i Tito (Rayo) w 54 minucie.

W Barcelonie nie wystąpili leczący kontuzję Sergio Busquets i pauzujący za żółte kartki Neymar.