Barcelona znowu gromi

Jerzy Filipiuk
Trwa kapitalna seria Barcelony. Tym razem, w meczu 13. kolejki La Liga, lider tabeli rozgromił na własnym boisku Realu Sociedad San Sebastian 4:0. Znowu skutecznością popisał się tercet: Lionel Messi - Luis Suarez - Neymar.

W tym miesiącu wcześniej „Barca” w La Liga pokonała u siebie Villarreal 3:0 i na wyjeździe Real Madryt 4:0, a w Lidze Mistrzów na Camp Nou BATE Borysów 3:0 i Romę 6:1.

Dziś nie dała szans kolejnemu rywalowi. Dwa gole strzelił Neymar (w 22 minucie po centrze Daniela Alvesa i w 53 minucie po zagraniu Jeremy'ego Mathieu), a po jednym Luis Suarez (w 41 minucie świetnymi „nożycami” po kolejnym dośrodkowaniu Daniela Alvesa) oraz Lionel Messi (w doliczonym czasie gry po podaniu Neymara).

Barcelona miała jeszcze kilka okazji do pognębienia Basków, m.in. Andres Iniesta trafił w słupek, a Messi w poprzeczkę, natomiast Neymar nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Messi rozegrał 600. oficjalny mecz w karierze (jako senior). 495 razy wystąpił w barwach Barcelony, 105 razy jako reprezentant Argentyny. Zdobył 470 bramek i zaliczył 188 asyst.

Barcelona jest zdecydowanym liderem tabeli. W 13 meczach zdobyła 33 punkty, strzeliła tyleż bramek i straciła 12 goli. W klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców prowadzi Neymar (14 goli) przed Suarezem (12).