Bardzo łatwa wygrana Gorców

MZ
11-letnia Agnieszka Pietrzak Fot. Maciej Zubek
TENIS STOŁOWY. Prowadzące w grupie południowej I ligi zawodniczki Gorców Nowy Targ kontynuują trwającą od początku sezonu serię zwycięstw. Tym razem nowotarżanki nie dały najmniejszych szans najsłabszej w lidze ekipie z Moszczenicy.

Mecz potoczył się zgodnie z przewidywaniami. Gospodynie potrzebowały zaledwie 70 minut, aby odprawić z kwitkiem rywalki, które od początku były wyraźnie pogodzone z przegraną. Nowotarżanki były zespołem lepszym o kilka klas. Dominowały wyraźnie w każdym elemencie pingpongowego rzemiosła, mimo iż tak naprawdę grały co najwyżej na 50 procent swoich możliwości. Wygrały dziewięć z dziesięciu pojedynków, w których nie oddały przeciwniczkom nawet seta. Tylko pojedyncze wymiany dostarczyły kibicom emocji. Jedyny, honorowy punkt w meczu dla gości zdobyła Klaudia Jagodzińska, która pokonała Agnieszkę Pietrzak, dla której był to oficjalny debiut przed własną publicznością w pierwszoligowych rozgrywkach. Zaledwie 11-letnia zawodniczka Gorców przegrała 0-3, choć w drugiej partii bliska była wygranej. Doprowadziła do stanu 12-12.

Gorce Nowy Targ - ULKS Moszczenica 9-1

I stół: Małgorzata Kalawa - Katarzyna Kuwerska 3-0 (11-7, 11-7, 11-9); Paulina Kowalczyk - Paulina Wiktor 3-0 (11-2, 11-9, 11-3); Kowalczyk - Kuwerska 3-0 (11-1, 11-6, 11-4); Kalawa - Wiktor 3-0 (11-4, 11-4, 11-7).

II stół: Izabela Godlewska - Klaudia Jagodzińska 3-0 (11-4, 11-4, 11-6); Aleksandra Mozdyniewicz - Amelia Midera 3-0 (11-5, 11-7, 11-5); Godlewska - Midera 3-0 (11-4, 11-4, 11-4); Agnieszka Pietrzak - Jagodzińska 0-3 (3-11, 12-14, 8-11).

Deble: Kalawa/Kowalczyk - Kuwerska/Midera 3-0 (11-4, 11-3, 11-6); Godlewska/Mozdyniewicz - Jagodzińska/Wiktor 3-0 (11-3, 11-9, 12-10).