Bardzo szybki Tyson Gay

oZaktualizowano
GOLDEN LEAGUE. Amerykanin Tyson Gay znakomitym wynikiem 9,77 s. zwyciężył w biegu na 100 metrów w trzecich w tym sezonie zawodach lekkoatletycznej Złotej Ligi, które odbywały się w Rzymie. Rezultat ten osiągnął przy wietrze +0,4 m/s.

To najlepszy w tym roku wynik na świecie, gorszy od rekordu świata Jamajczyka Usaina Bolta tylko o 0,08 s. Gay wyrównanł rekord USA, jets to trzeci czas w historii lekkoatletyki na tym dystansie. Drugie miejsce zajął Jamajczyk Asafa Powell - 9,88, a trzecie inny Jamajaczyk Yohan Blake - 9,96. Usain Bolt nie startował.
Anna Jesień wygrała bieg na 400 m przez płotki, uzyskując wynik 54,31. Zawodniczka AZS AWF Warszawa wyprzedziła Amerykankę Sheenę Tostę 54,57 i Jamajkę Melaine Walker 54,58.
Anna Rostkowska (Athletic Jakać Młoda) zajęła w Rzymie piąte miejsce w biegu na 800 m 2.00,57. Zwyciężyła Amerykanka Maggie Vessey 2.00,13. Anna Rogowska (SKLA Sopot) uplasowała się na szóstej pozycji (4,60), a Monika Pyrek (MKL Szczecin) na ósmej (4,46) w skoku o tyczce. Wszystkie miejsca na podium zajęły Rosjanki: pierwsze Jelena Isinbajewa 4,85, drugie Julia Gołubczykowa 4,70, a trzecie Swietłana Fieofanowa 4,70.
Lidia Chojecka (Warszawianka) uplasowała się na ósmej pozycji w biegu na 1500 m. Jej czas 4.04,83 jest lepszy od minimum PZLA na sierpniowe mistrzostwa świata w Berlinie. Zwyciężyła reprezentantka Bahrajnu Maryam Yusuf Jamal, która uzyskała najlepszy w tym roku rezultat na świecie 3.56,55.
Trzecie zwycięstwa w tegorocznym cyklu Golden League odnieśli: Jamajka Kerron Stewart w biegu na 100 m, Amerykanka Sanya Richards na 400 m, Rosjanka Jelena Isibajewa w skoku o tyczce oraz Etiopczyk Kenenisa Bekele w biegu na 5000 m i oni pozstają w walce o milion dolarów. (O)