Bartosz Janowski znów jedzie po wielki sukces

(ART)
Kolarstwo górskie. Zawodnicy z Krakowa i okolic znaleźli się na podium kolejnej odsłony Bike Maratonu. W Szklarskiej Porębie wyścig elity na najdłuższym dystansie (giga, 71 km) wygrał Bartosz Janowski (Romet Racing Team).

Krakowianin triumfował w klasyfikacji generalnej Bike Maratonu w pięciu poprzednich latach i zmierza po kolejny sukces. Po sześciu tegorocznych rundach jest zdecydowanym liderem. W miniony weekend znów okazał się najlepszy (to trzecie zwycięstwo w cyklu w tym sezonie), wyprzedził lokalnego rywala - Michał Rożka (AGH Cycling Team Kraków). Walka o 1. lokatę rozegrała się właśnie między tą dwójką, która sporą część dystansu jechała przed resztą stawki. Ostatecznie Janowski odskoczył i do mety wypracował 2.15 min przewagi.

W kategorii M5 gigamaratonu kolejne zwycięstwo odniósł Wacław Szwarc ze Skawiny (Twomark Sport Eska Team), który jest liderem „generalki” w swej kategorii.

Na dystansie mega (45 km) medalowych pozycji naszych „górali” było sporo. Drugą lokatę w M3 (i 6. w open) wywalczył Dominik Grządziel z Dziekanowic (Romet Racing Team), który prowadzi w łącznym rankingu tej grupy. W kategorii M4 całe podium zajęli kolarze z naszego regionu: wygrał Krzysztof Podolski (MTB Team RMF FM Kraków) przed Marcinem Raczyńskim z Karniowic (DMG Mori Cyclo Trener Team) i Grzegorzem Grzywą z Czer-nichowa (72D Windsport Powered by Oshee). Liderem jest ten ostatni, ale trzeba zaznaczyć, że wspomniani rywale mają mniej punktowanych startów.

W megamaratonie kobiet 3. lokatę w kategorii K3 zajęła krakowianka Justyna Frączek (Twomark Sport Eska Team).

Na najkrótszej trasie, mini (25 km), najszybszy (w open i M2) okazał się krakowianin Mateusz Mucha (72D Windsport Powered by Oshee). Po sześciu eliminacjach jest na czele „generalki” M2, i to z kompletem punktów!