Bayern - Atletico. Zmarnowali dwa karne!

Jerzy Filipiuk
Jan Oblak obronił rzut karny wykonywany przez Thomas Muellera
Jan Oblak obronił rzut karny wykonywany przez Thomas Muellera Matthias Schrader
Piłka nożna. Pierwszym finalistą Ligi Mistrzów zostało wczoraj Atletico Madryt, mimo że przegrało na boisku Bayernu Monachium 1:2.

Gospodarze od początku meczu ruszyli do ataku. W 12 min Robert Lewandowski główkował obok słupka, a 8 minut później jego strzał z kąta obronił Jan Oblak. Goście zrewanżowali się jedynie uderzeniem Gabiego, obronionym przez Manuela Neuera. Napór bardzo dobrze i konsekwentnie grającego, często kreującego sytuacje Bayernu przyniósł efekt w 31 minucie, kiedy Xabi Alonso zdobył gola z rzutu wolnego. 2 minuty później Bawarczycy zarobili rzut karny za faul na Javim Martinezie, ale Oblak obronił strzał Thomasa Muellera z 11 metrów.

Po przerwie Bayern znowu atakował, ale w 54 minucie do remisu doprowadził Antoine Griezmann, który wykorzystał prostopadłe podanie Fernando Torresa. Gospodarze nadal szukali okazji do zdobycia gola. W 76 min „Lewy” trafił z bliska głową. Kolejne ataki Bayernu nie przyniosły im bramki. W 85 min mogło być 2:2, ale Neuer obronił „jedenastkę” Torresa.

Pierwszy mecz Manchesteru City z Realem Madryt (0:0) udowodnił tylko to, że królewskie rozdanie nadal przed nami.

- Możecie być zaskoczeni tym, co mówię, ale jedziemy do Madrytu atakować i strzelaćgole. Na pewno nie cofniemy się przed __Realem - mówi Manuel Pellegrini, menedżer City.

Chilijczyk nie obawia się nawet Cristiano Ronaldo. Podobno po kontuzji Portugalczyka już nie ma śladu. Naderwany mięsień w meczu z Villarrealem został zaleczony. _- Jestem zdrowy i pewny, że zapiszę się w historii Ligi Mistrzów. Moje liczby mówią same za __siebie - _mówi Ronaldo. Angielskie media uważają, że gwiazdor Realu blefuje. W Realu nie zagrają Casemiro i Karim Benzema (urazy).

MC będzie musiał radzić sobie bez Davida Silvy (kontuzja ścięgna). Dobrą wieścią dla fanów MC jest powrót do zdrowia Yaya Toure. Opuścił on pierwszy półfinał z powodu urazu mięśnia.

W ostatnich 29 spotkaniach u siebie w LM Real przegrał tylko raz, rok temu z Schalke.

Bayern Monachium - Atletico Madryt 2:1 (1:0), Xabi Alonso 31, Lewandowski 76 - Griezmann 54. I mecz: 0:1. Awans: Atletico.