Bayern powstrzymany, kryzys w Dortmundzie

(JOT)
Niemcy. W meczu na szczycie Bundesligi lider tabeli Bayern zremisował bezbramkowo na boisku w Moenchengladbach z wiceliderem Borussią.

Kilka sytuacji podbramkowych zaliczył w I połowie Robert Lewandowski, ale jego strzały były blokowane. Goście przeważali, gospodarze uderzali z kontry. To trzeci remis mistrza Niemiec w tym sezonie, bez porażki są także Borussia M. i Hoffenheim.

Borussia Dortmund poniosła szóstą w tym sezonie porażkę (najwięcej z wszystkich drużyn!), a czwartą z rzędu. Jest nieskuteczna mimo powrotu po kontuzjach Marco Reusa (który miał w sobotę kiepsko nastawiony celownik) i Ilkaya Guendogana. 90 minut grał Łukasz Piszczek, a w zespole gości w 73 minucie Artur Sobiech zastąpił strzelca gola z rzutu wolnego Hiroshiego Kiyotake. Cieszy fakt, że Jakub Błaszczykowski wznowił już treningi w dortmundzkiej drużynie.

Eugen Polanski (cały mecz) cieszył się z wygranej Hoffenheim 1:0 z walecznym beniaminkiem Paderbornem. Aż dziewięć goli padło we Frankfurcie, gdzie Eintracht z 1:3 doprowadził do 4:3, ale kolejne dwa gole były dziełem graczy ze Stuttgartu. a

Wyniki
Werder - Koeln 0:1 (0:0), Ujah 59; Borussia D. - Hannover 0:1 (0:0), Kiyotake 61; Augsburg - Freiburg 2:0 (1:0), Verhaegh 11 k., Halil Altintop 66; Hoffenheim - Paderborn 1:0 (0:0), Volland 73; Hertha - Hamburger 3:0 (0:0), Ben-Hatira 59 i 85, Heitinga 65; Eintracht F. - Stuttgart 4:5 (1:2), Madlung 21 i 65, Meier 57, Aigner 61 - Harnik 34 i 36, Gertner 51 i 84, Werner 81; Bayer - Schalke 1:0 (0:0), Calhanoglu 53; Wolfsburg - Mainz 3:0 (1:0), Naldo 15, Perisić 59, Caligiuri 87; Borussia M. - Bayern 0:0.