OPRAC.:
Piotr Rutkowski
Piotr Kantor
Piotr Kantor FLORIAN SCHROETTER/AFP/East News
Piotr Kantor i Maciej Rudol przegrali z Amerykanami Chaimem Schalkiem i Tri Bournem 1:2 (17:21, 21:12, 14:16) w 1/8 finału turnieju Beach Pro Tour Challenge w brazylijskiej Itapemie.

Kantor i Rudol do turnieju głównego w Brazylii musieli przebrnąć przez kwalifikacje. Odnieśli w nich dwa zwycięstwa bez straty seta i trafili do grupy D, gdzie pokonali australijską parę Thomas Hodges - Zachery Schubert 2:0 (21:18, 21:19) i chociaż przegrali z norweskim duetem Hendrik Nikolai Mol - Mathias Berntsen 1:2 (23:21, 18:21, 8:15), to zajęli drugie miejsce i awansowali do 1/8 finału.

Polacy stoczyli zaciętą walkę o ćwierćfinał z Amerykanami. Mimo porażki w pierwszej partii zdominowali rywali w drugim secie, doprowadzając do tie-breaka. W końcówce decydującej odsłony mieli już pięć punktów przewagi, jednak przeciwnicy zdołali doprowadzić do wyrównania w końcówce, po czym wykorzystali drugą piłkę meczową.

W kwalifikacjach w Itapemie odpadły dwie pozostałe polskie pary: Katarzyna Kociołek i Marta Łodej oraz Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski.

O Beach Pro Tour Challenge

Beach Pro Tour Challenge to drugie pod względem rangi zawody w tej dyscyplinie sportu. Wyżej punktowane są tylko imprezy z cyklu Beach Pro Tour Elite 16. W pierwszej z nich, w lutym w Dausze, czwarte miejsce zajęli Michał Bryl i Bartosz Łosiak. W kolejnej pod koniec marca w meksykańskim mieście Tepic odpadli w 1/8 finału.(PAP)